Mbappé se může stát nejlepším hráčem historie, překvapil sešívaný Pokorný

OBSAHUJE OHLASY

Protože byl sešívaný stoper Lukáš Pokorný nějaký čas součástí francouzského Montpellieru, ve finále světového šampionátu přál právě zemi galského kohouta.

Mbappé se může stát nejlepším hráčem historie, překvapil sešívaný Pokorný

"Asi jako jeden z mála v Česku jsem fandil Francii, i díky tomu, že k ní mám jiný vztah, když jsem tam rok žil. Jsem rád, že to takhle dopadlo a vyhráli. Já měl Francii od začátku na prvním místě. I když jim to ve skupině extra moc nešlo, tak jsem doufal, že to zlomí a věřil i tehdy. Ukázalo se, že účel svědčí prostředky. Nikdo se nebude ptát, jak k té zlaté medaili přišli, ale že ji mají," neskrýval sympatie ke Griezmannovi, Llorisovi, Pogbovi a spol.

Dojem na něj udělali jak krajní bek Benjamin Pavard, tak stoper Raphael Varane. "Pavarda jsem předtím moc neznal, ale na mistrovství ukázal, že je to výborný pravý obránce a klobouk dolů před ním. Myslím, že se o něj teď hodně týmů popere. A Varane je neskutečný stoper. V Realu vedle Ramose hrozně vyrostl a teď se stal jedním z nejlepších obránců na světě. Prakticky má všechno - je rychlý, důrazný a dokáže skvěle rozehrát. Ze stoperů na šampionátu byl nejlepší a Umtiti ho skvěle doplňoval. Tu stoperskou dvojici měli skvělou," ocenil slavnější kolegy odchovanec Slovanu Liberec.

Didier Deschamps podle jeho názoru poskládal skvěle fungující mužstvo, které těžilo z výtečné práce zázračného mladíka Kyliana Mbappého, jemuž svěřenec kouče Jindřicha Trpišovského věští velkou budoucnost. "Hráči potlačili svá ega, pracovali pro tým a bránili v jedenácti lidech. Pak měli smrtící brejky, kde Mbappé nastartuje a běží, což je neskutečné. Dobře to vyladili, i co se týče kabiny. Nejel Benzema, který tam má problémy, i další hráči, kteří by tam třeba Deschampsovi nezapadali. Když si vzpomenu, kde jsem byl v 19 letech já, a kde je Mbappé, tak je to úplně neskutečné. Jestli si udrží nastolený trend a hlad, jaký má třeba Ronaldo, tak se může stát nejlepším hráčem historie," uzavřel pětadvacetiletý střední obránce.