Prostějov už nechce být otloukánkem. Udržel kapitána Kroupu, přivedl Janíčka i další 4 posily a ještě čeká na jednu velkou rybu

Prostějov se vrátil z MSFL do FNL a nerad by v ní opakoval hororovou předminulou sezonu, v rámci níž nasbíral pouhých dvanáct bodů. Teď už chtějí hrát Hanáci mnohem důstojnější úlohu...

Prostějov už nechce být otloukánkem. Udržel kapitána Kroupu, přivedl Janíčka i další 4 posily a ještě čeká na jednu velkou rybu

"Byli jsme otloukánci. Nikdo si nepřipouštěl, že s námi může prohrát. Do Prostějova se jezdilo pro tři body. Tohle skončilo. Zadarmo nedáme ani bod, chceme být úspěšní," pronesl předseda 1. SK František Jura, jehož slova vyšla na idnes.cz.

A to, že nemluvil do větru, dokládají i posily. Během léta přišli například brankář Miloslav Bréda, útočník Marián Kovařík a záložníci Jakub Verčimák a Matěj Biolek, jenž zažil ve Slovácku nejvyšší soutěž. "Je to rychlý a důrazný hráč. Umí dát i gól. Doufám, že to potvrdí také u nás," nechal se slyšet prostějovský stratég Oldřich Machala.

Nejvýraznější posilou se jeví někdejší kapitán Zlína s mladoboleslavskou minulostí Tomáš Janíček. "Má hodně zkušeností. Hrál ligu ve Zlíně a v Boleslavi, měl by nám hodně pomoci," doplnil Machala, na něhož navázal také Jura. "Hodně jsem o něj stál. Vždy se mi líbil."

A funkcionář sní o ještě jedné zkušené posile s bohatou prvoligovou minulostí. "Taková možnost existuje, uvidíme, jestli budou naše jednání úspěšná," uzavřel na webu idnes.cz Jura, jehož klubu se podařilo v letní přestávce skalpovat i Baník Ostrava (2:1).

V týmu, který zahajuje Fotbalovou národní ligu v sobotu 20. července proti Vlašimi, navíc pokračuje i velezkušený kapitán Karel Kroupa, jenž zatím odkládá odchod do penze. "Otázku mé hráčské kariéry jsme nechali otevřenou. Mám svůj věk a je otázka, jak vše bude vypadat po podzimní sezóně. V zimě si znovu sedneme a uvidíme, jestli bych se definitivně přesunul z šaten do kanceláře. Není vyloučeno, že třeba dohraji celou sezónu," zakončil exbrněnský útočník.