Neústupný Jankulovski Poznara vyhnal do Zlína: Mám obrovskou chuť. Cítím, že 30 let může být pro hráče ten nejlepší věk

Neústupný Jankulovski Poznara vyhnal do Zlína: Mám obrovskou chuť. Cítím, že 30 let může být pro hráče ten nejlepší věk

Budoucnost Tomáše Poznara byla dlouho nejasná. Ačkoliv stál devětadvacetiletý útočník o trvalé angažmá v Baníku Ostrava, kde byl v uplynulém soutěžním ročníku zapůjčen, v úvodu pracovního týdne byla jednání ukončena.

"Po tom jarním tažení, kdy jsem se na hřišti konečně začal poznávat, navíc mě začali mít rádi i lidi, jsem jasně deklaroval, že bych v Baníku rád zůstal. Stojím si za tím, že Baník má jednoznačně tým, který by měl v lize hrát do první pětky a může prohánět i ty úplně nejlepší týmy. I proto jsem se klubu snažil maximálně svými kompromisy vyjít vstříc, ale měl jsem velkou oponenturu v podobě Marka Jankulovského. Ustoupil jsem opravdu hodně, ale Baník vůbec. Vedení klubu o mě asi nemělo takový zájem jako trenér. Cítil jsem z něj, že je trochu smutný, že to nevyšlo. Na druhou stranu musím říct, že on je obrovský profík a určitě nebrečel, že se mu kvůli mně bortí svět. Klubu dal požadavek na útočníka, komunikoval se mnou, řekl to i do novin. Toho si moc vážím, pan Páník je férový chlap. Bohužel jsem nenašel společnou řeč se sportovním ředitelem. A finance už trenér neřeší, což je podle mě dobře. On dělá tu chemii v týmu, zbytek je na jiných lidech," prozradil v interview pro iSport.cz ofenzivně laděný hráč, jenž dosud patřil Plzni.

194 centimetrů vysokého forvarda, jenž oslaví příští měsíc třicáté narozeniny, ale nejvíce mrzela jiná věc. "Že jsme se nedomluvili hned na začátku. Pak vedení Baníku dalo najevo, že chce přivést někoho kvalitnějšího, víc gólovějšího. Já ty statistiky loňskou sezonu neměl, takže jsem to chápal. Ale nepovedlo se jim to, takže opět přišla jednání naděje se mnou. A pak opět zhasla. Mrzí mě to hlavně kvůli fanouškům, kteří jsou suverénně nejlepší v lize. Ty vzpomínky mi už nikdo nikdy nevezme. Baník je fenomén a já jsem strašně rád, že jsem mohl být aspoň jednu sezonu jeho součástí," chválil bývalého zaměstnavatele Poznar, jehož slova vyšla ve Sportu.

Jeho nejbližší kroky nakonec povedou na starou známou adresu, kde prožil své nejproduktivnější období a sice do Fastavu Zlín, který má s útočníky dlouhodobé problémy a nyní mají zdravotní potíže jak Železník, tak Beauguel. "Zdeněk Grygera mi zavolal a zeptal se, jaká je u mě situace. Zrovna se trefil do chvíle, kdy jsme s Baníkem ukončili jednání. Zlín za to vzal a během několika hodin mě udělal. Nabídl mi pomocnou ruku a jsem mu za to vděčný. Vracím se tam, kde jsem vyrůstal, výzvou je pro mě obnovení spolupráce s Lukášem Železníkem na hrotu. Několikrát jsme si o tom psali a teď je to zase tady. Mám obrovskou chuť a obrovskou motivaci. Cítím, že třicet let může být pro fotbalistu ten nejlepší věk. Nasbíral jsem teď v Plzni a Baníku zkušenosti k nezaplacení, byla to ohromná škola. Prošel jsem dvěma velkými kluby, jsem rád, že jsem byl jejich součástí. A teď prostě nastal čas bojovat za svou srdcovou záležitost. A já se na to moc těším," vzkázal Sportem citovaný nový svěřenec kouče Michala Bílka, jenž v minulosti prošel také Vítkovicemi a Spartakem Trnava.