Větší počet odchodů letenských mladíků? Kotalík Spartu hájí a za příklad dává odchovance v áčku

Generální ředitel slavného "S" z letenské Generali arény Adam Kotalík pár dní před startem nového ligového ročníku prohlásil, že další pohyby v kádru ještě nastanou, zejména směrem ven.

Větší počet odchodů letenských mladíků? Kotalík Spartu hájí a za příklad dává odchovance v áčku

Letošní změny nebyly tak radikální jako před rokem. Pátý tým uplynulé sezony se tak poučil. "Loňská zkušenost pro nás byla významná a samozřejmě se promítla i do naší práce v letním přestupovém období a do způsobu, kterým uvažujeme o sestavování kádru. Při skládání mužstva jsme museli vzít v úvahu i nový herní formát ligy, aby se zápasová zátěž mohla rozložit na víc hráčů. Ta porce zápasů může být na podzim obrovská," připomněl funkcionář.

V poslední době Spartu opustil větší počet mnohdy nespokojených mladých fotbalistů z výběrů do osmnácti a devatenácti let. Jen Plzeň tento týden upsala dva z nich. Jak si to vedení vysvětluje? "Samozřejmě o tom vím, je to pro nás trochu nový trend, který už je běžný za hranicemi. Někteří mladí hráči se rozhodli, že je pro jejich kariéru lepší zkusit štěstí jinde a neprodloužili s námi smlouvu. U některých nás to mrzí víc, u některých méně. Každý z nich si to musí zvážit sám," pokračoval webem sparta.cz citovaný podřízený majitele Daniela Křetínského.

Svůj klub však hájí a jako příklad používá nejbližší konkurenci. "Jsem přesvědčený, že Sparta dává svým odchovancům ze všech týmů na špici tabulky absolutně největší prostor. V kádru A týmu máme snad osm našich odchovanců, tomu se ostatní špičkové týmy v Česku ani nepřibližují," doplnil sparťanský představitel, který se nezapomněl vyjádřit ani k cílům. "To, co chceme v sezóně dosáhnout, se nemění. Teď je to postup do základní skupiny Evropské ligy, následně zisk titulu a úspěšní chceme být i v domácím poháru. Že bychom mohli vypadnout v předkolech Evropské ligy si nepřipouštíme, všichni se opravdu soustředíme na postup," uzavřel optimisticky naladěný Kotalík, jehož vyjádření najdete na sparta.cz.