Neúspěch Brazílie? Legendární mistr světa Kaká je naštvaný hlavně na fanoušky

Brazilci skončili na mistrovství světa už ve čtvrtfinále a to je pro pětinásobné mistry světa zklamání. Na vinu to dávají hlavně největší hvězdě týmu a nejdražšímu hráči v historii Neymarovi. To se ale nelíbí někdejšímu vítězi Zlatého míče.

Neúspěch Brazílie? Legendární mistr světa Kaká je naštvaný hlavně na fanoušky

Jeho jméno je Ricardo Kaká. Ballon D`Or získal za kalendářní rok 2007, kdy jeho AC Milán vyhrál Ligu mistrů. Kromě dresu Rossoneri oblékal i ten Bílého baletu. Loni sice v americkém Orlandu ukončil kariéru, mezi Brazilci je ale oblíbený i proto, že s Kanárky vyhrál šampionát v Japonsku a Jižní Koreji v roce 2002. Jeho názory tak mají stále velkou váhu.

A Kaká se Neymara zastává. Podle něj není fér, aby zodpovědnost za neúspěch měla pouze hvězda týmu. Fotbal je především týmový sport a rozhodně není na místě vinit za vypadnutí ve čtvrtfinále právě Neymara, jenž mimochodem vstřelil vítězný gól v osmifinále proti Mexiku.

"Tohle chování fanoušků Brazílie, kdy za vše viní Neymara, mi nepřijde v pořádku a rozhodně s tím nesouhlasím," říká Kaká. "Proti Belgii prohrála Brazílie. Ne Neymar. Ve čtvrtfinále byl tedy vyřazen brazilský národní TÝM," zlobí se Kaká na brazilskou veřejnost.

"Nejvíc mě štve, že když se mu něco podaří, tak ho u nás v zemi mají za boha. Ale když selže, tak za všechno může on. Tohle vůči němu není fér," obhajuje jej. "Je mu stále 26 let a má spoustu let před sebou, zajisté se dočkáme i úspěchu na mistrovství světa," uzavřela legenda AC Milán.