Rada: Mančaft by měl mít velkou sílu, konkurenti se na nás budou dívat jinak

Rada: Mančaft by měl mít velkou sílu, konkurenti se na nás budou dívat jinak

Předsezonní tiskovku už má za sebou také účastník základní skupiny Evropské ligy Jablonec. Před novináře zasedli na střelnici jak kapitán Tomáš Hübschman, tak hlavní trenér Petr Rada. Ten se na stránkách fkjablonec.cz rozpovídal o vícero tématech.

O spokojenosti s právě skončenou letní přípravou svého mužstva...

"Všichni hráči sice nepřišli stejně, někteří měli skluz i deset dní, jiní měli zase menší zdravotní problémy. Dobré je, že se nikdo v průběhu přípravy vážně nezranil. Takže jsme absolvovali všechno, co jsme si řekli. Možná jsme mohli sehrát o jeden přípravný zápas víc. Ale protože nás není až zas tolik, bylo i těch šest přípravných zápasů nakonec dostačujících. Letní příprava nebyla dlouhá, čeká nás teď podzim se spoustou zápasů. To žádný z hráčů v týmu až na Tomáše Hübschmana moc nezažil, protože on jediný byl venku a ví jaké to tam chodí. Bude to takový prubířský kámen, jak to hráči zvládnou po kondiční stránce. Připraveni bychom měli být dobře."

O dalším posílení již stávajícího kádru áčka...

"Určité hráče jsme měli vytipované a ty se povedlo přivést. V tom zápřahu, který nás čeká, se budeme muset po jednom až dvou hráčích ještě podívat. Můžou totiž přijít zranění, v důsledku té abnormální zátěže. Ten mančaft a hráči se budou určitě muset točit. Z tohohle důsledku budeme mít ještě sezení s vedením, musíme se ještě po něčem podívat, ale musí jít o hráče s kvalitou. Trápí nás kraje, levá strana nás tíží nejvíce. Chybí nám tam levonohý hráč."

O ambicích v nadcházejícím nabitém ročníku...

"Ambice by měly být vždy nejvyšší. Hráči si nastavili přímým postupem do Evropské ligy nějakou laťku. Loni prokázali, že kvalita v nich je. Je důležité na hráče klást určité cíle. Oni vědí oč jde, určitě se přesvědčí, že Evropská liga je zajímavá a náročná zároveň, bude to určité zviditelnění. Mančaft je dle mého věkově dobře složený, měl by mít velkou sílu. Ale celkově to pro nás bude trochu těžší. Jablonec už nebude brán, že přijede někam bránit, konkurenti se na nás budou dívat už jinak."

O novém formátu ligy s nadstavbovou částí...

"Je to určitá změna a zpestření. Až budoucnost ukáže, jaký to bude mít ohlas. Já vždy prosazoval ať je víc zápasů. Za sebe jsem ale názoru, že vítěz ligy je mistr. Ten, kdo je poslední, má padat. Tak je to ve všech velkých vyspělých ligách. Dle mého návštěvy v Čechách nejsou zas tak špatné, jestli chodí v průměru 6000 lidí, šlo to nahoru. Jsme na úrovni Rakouska, Švýcarska. Kéž by nový model soutěž zatraktivnil. Novum se nebráním, když přinese úspěch. Za mě kvituji hlavně ten vyšší počet zápasů, než třeba to, že o konečném pořadí budou rozhodovat vzájemné zápasy před skóre."

Změny v kádru v létě 2018:

Příchody:

Davis Ikaunieks - přestup z FC Vysočina Jihlava

Miloš Kratochvíl - přestup z FC Viktoria Plzeň

Tomáš Břečka - přestup z 1.FC Slovácko

Rafael Acosta - není dotaženo administrativně

David Hovorka - není dotaženo administrativně

Odchody:

Pernica Luděk - konec hostování

Janetzký Jakub - hostování SFC Opava

Bárta Michal - konec smlouvy

Valeš Roman - konec smlouvy

Kouřil Martin - přestup FK Varnsdorf

Breda David - hostování FK Dukla Praha

Kubista Matěj - hostování FK Varnsdorf

Piroch Jiří - konec hostování

Diviš Jaroslav - přestup FK Mladá Boleslav

Zelený Jaroslav - přestup SK Slavia Praha