Welbeck je na odchodu z Arsenalu, není sám...

Sedmadvacetiletý anglický útočník Danny Welbeck je po čtyřech letech na odchodu z londýnského Arsenalu. V klubu probíhá po příchodu trenére Unaie Emeryho čistka a Welbeck by tak neměl být jediným hráčem, který "Gunners" v nejbližších dnech a týdnech opustí. Emery se snaží o obměnu kádru a do týmu přivedl už pět hráčů.

Welbeck je na odchodu z Arsenalu, není sám...

Do Arsenalu už před letošní sezónou přišli Bernd Leno, Lucas Torreira, Sokratis Papasthopoulos, Stephan Lichtsteiner a Matteo Guendouzi. Emery měl podle zdrojů serveru Goal.com před sezónou na přestupy k dispozici sedmdesát milionů eur a peníze z prodeje nechtěných hráčů chce využít na další posílení.

Právě mladý německý brankář Bernd Leno se podle anglických médií stane faktorem, kvůli němuž klub opustí nejen Petr Čech, ale také kolumbijský brankář David Ospina. Další ze seznamu nechtěných jsou Nacho Monreal, Shkodran Mustafi, Carl Jenkinson, Lucas Peréz a právě Danny Welbeck. Ti všichni by měli být k dispozici na přestup za sníženou částku.

Jednou z variant řešení je podle anglického tisku také návrat Petra Čecha do Chelsea. Na Stamford Bridge už Čech působil mezi lety 2004 a 2015, prožil tady nejlepší léta své kariéry a vybudoval si zde pověst jednoho z nejlepších brankářů Premier League všech dob, přičemž v roce 2006 mu po zranění hlavy hrozil nejen konec kariéry, ale také smrt, které podle anglických lékařů unikl o vlásek.