Odriozola je nadšený, že v Realu bude spolupracovat s Lopeteguim

Odriozola je nadšený, že v Realu bude spolupracovat s Lopeteguim

Dvaadvacetiletý pravý obránce Álvaro Odriozola po přestupu do Realu Madrid září štěstím. Klub z hlavního města Španělska za něj Realu Sociedad zaplatil 30 milionů eur a od Odriozoly se očekává dlouhodobé začlenění do základní sestavy "Bílého baletu". Na tiskové konferenci, týkající se přestupu, se Odriozola vyjádřil nejen ke svému přestupu do Realu, ale také k Ronaldovi a trenéru Lopeteguimu.

„Byl jsem s ním dnes celé dopoledne a přesvědčil mě, že budu mít maximální důvěru. Jsem mu nadosmrti věčný, že mě vzal na mistrovství světa a teď jsem šťastný, že pod ním můžu nadále působit. On je specialista ve vyjadřování toho, co chce, je velice dobrý v komunikaci s hráči,“ prohlásil Odriozola na adresu trenéra Julena Lopeteguiho.

Největší změnou od odchodu Zinedine Zidana z Realu Madrid však není příchod Álvara Odriozoly z Realu Sociedad, nýbrž odchod Cristiana Ronalda do Juventusu Turín. „Je jednoznačně legendou Realu Madrid, chovám k němu velkou úctu. Ale musíme se podívat do budoucnosti, nová éra začíná. V naší kabině je to nejlepší, co na světě najdete,“ dodal Odriozola.

Rodák ze San Sebastiánu Odriozola odehrál za místní Real mezi lety 2017 a 2018 padesát zápasů, během nichž ani jednou neskóroval. Od roku 2017 si připsal také čtyři starty za španělskou reprezentaci, za níž si letos v červnu proti Švýcarsku připsal také první vstřelený gól.