Aby mě a Poznara lidi zatracovali, to by neměli, čertí se kapitán Ševců Železník

Svého času společně táhli Zlín. Pak se jejich cesty oddělily, s tím, že jeden to šel zkusit do Slavie a druhý do Viktorie Plzeň. Těsně před startem nové ligové sezony 2018/2019 se však Lukáš Železník a Tomáš Poznar opět po dvou a půl letech sešli v jedné ofenzivní linii na moravské Letné.

Aby mě a Poznara lidi zatracovali, to by neměli, čertí se kapitán Ševců Železník

Vytáhlý Poznar přitom mohl skončit úplně jinde. "Vím, že řešil hodně Baník. Chtěl za trenérem Páníkem, on ho chtěl taky. Moc se mu nechtělo jít do jiného týmu, zvykat si na jiné spoluhráče, na jiný herní styl. I když v Baníku góly nedával, tak jaro měl dobré a odehrál tam skoro všechny zápasy o záchranu. Navíc tam potřebují útočníky. Jenže se nedomluvili. Měl prý nabídku z Bohemky, ale ozval se Zdena Grygera a on ji rád přijal. Zůstali jsme v kontaktu, takže jsem to věděl mezi prvními," ozřejmil v interview na idnes.cz exslávista Železník.

Oba to přitom u fanoušků Ševců nemají zrovna jednoduché. A to nejen díky chabé produktivitě - oba zaznamenali v uplynulém ligovém ročníku jen tři trefy, zkušenější Poznar dokonce během sedmadvaceti startů. "Lidi a jejich komentáře nečtu, ale dozvíme se to třeba od rodiny. Měli by si uvědomit, že za posledních deset let jsme tady s Poznym dali nejvíce gólů. Jenže tohle neberou. Berou, že jsme odsud zdrhli, a teď nám to vyčítají. Ale je to naše práce, a kdyby někdo dostal lepší nabídku, tak by ji také asi přijal. Chtěli jsme se někam posunout. Mně to nevyšlo kvůli zranění, Poznymu kvůli jiným věcem. Ale aby nás lidi nějak zatracovali, to by neměli," kroutil hlavou bývalý hráč Hlučína či Mladé Boleslavi, jehož vyjádření si lze přečíst na serveru idnes.cz.

Staronový kapitán Zlína, jenž tvrdí, že jen páska mu místo v sestavě nezaručí (na jeho místě může hrát i Beauguel, Vyhnal nebo Jakubov), se s Poznarem potkával již na mládežnické úrovni. "Hráli jsme spolu v dorostu za trenéra Chytrého, pak za pana Skácela. Přes béčko jsme šli do áčka. Můžeme hrát poslepu. Uvidíme, jak to trenér vymyslí. Doufám, že nám to bude klapat. Když jsme měli na druhém tréninku kombinaci a dobře si narazili, říkal jsem mu, že už mám pro něho první asistenci," doplnil osmadvacetiletý svěřenec kouče Michala Bílka, který podle něj dbá na hodně defenzivní práci.