Vím co stojí za Ronaldovo odchodem ze Španělska, říká šéf La Ligy

Většina fanoušků v Evropě vidí za Ronaldovo odchodem z Realu Madrid do Juventusu Turín čistě sportovní hledisko, protože Ronaldo už musí mít přece tolik peněz, že dál vydělávat už pro něj v podstatě nemá žádný smysl. S úplně novou teorií však přišel prezident španělské La Ligy Javier Tebas, podle nějž jsou právě peníze jediným opravdovým důvodem Ronaldova odchodu z Pyrenejského polostrova.

Vím co stojí za Ronaldovo odchodem ze Španělska, říká šéf La Ligy

„Jsme jednou z největších lig a hráči tady mají největší problém z placení daní. V Itálii je všechno mnohem přehlednější, myslím že to je hlavní důvod pro Ronaldo odešel do Itálie. Situace s nepřehledností daní ve Španělsku je neskutečná, Ronaldo už kvůli tomu dokonce skončil u soudu,“ prohlásil Tebas v rozhovoru pro deník Marca.

Problémy se soudy měl Ronaldo ve Španělsku skutečně. Španělský soud ho shledal vinným a Ronaldo musel platit velkou pokutu. „Vždycky jsem dělal pouze to, co mi poradili právníci, nemám nejmenší důvod krátit tuto zemi na daních,“ prohlásil tehdy Ronaldo bezprostředně po vynesení rozsudku. Spekuluje se, že dohromady na pokutách Ronaldo zaplatil 18,8 milionů eur, což je v součtu jedna z největších pokut v historii Španělské justice.

Do Juventusu přestoupil Ronaldo po devíti letech v Realu Madrid za 100 milionů eur, což je přibližně částka, za kterou Portugalec putoval v roce 2009 z Manchesteru United do hlavního města Španělska. Za královský celek odehrál Ronaldo dohromady 438 zápasů, ve kterých vstřelil neuvěřitelných 450 gólů a nesmazatelně se tak zapsal do historie nejen španělského, ale i celosvětového fotbalu.