Plzeň přetáhla ze Sparty 2 mládežnické reprezentanty. Brabec se zlobil, podle Šádka za to může letenské vedení

Sparta zaznamenala v posledních týdnech velkou ránu, která přišla z její strahovské akademie. Zamávali ji totiž hned čtyři mládežničtí reprezentanti Česka.

Plzeň přetáhla ze Sparty 2 mládežnické reprezentanty. Brabec se zlobil, podle Šádka za to může letenské vedení

Konkrétně jde o čtyřlístek Matěj Majka, Richard Sedláček, Pavel Hezoučký a Šimon Gabriel, který je synem někdejšího sparťanského obránce a bývalého reprezentanta s bundesligovými zkušenostmi.

To, že zřejmě nejde o náhodu, dokládá skutečnost, že za posledního půl roku tak učinilo již devět náctiletých fotbalistů.

"Mladí hráči se rozhodli, že pro jejich kariéru bude lepší, když nebudou ve Spartě pokračovat. Neprodloužili s klubem smlouvy a šli hledat štěstí jinam. U některých nás to netěší víc, u některých míň," vykládal tento týden na tiskové konferenci generální ředitel slavného "S" Adam Kotalík.

Gabrle a Hezoučký, kteří se po vypršení kontraktů rozhodli ve spolupráci nepokračovat, se přesunuli k přímé konkurenci do Plzně, která si tak mne ruce.

Západočeši to přisuzují i špatnému sparťanskému zacházení s nadějnými tvářemi. "Umožnily nám to regule a práce funkcionářů v klubu, odkud k nám ti hráči přicházejí. Jeden byl volný a druhý už v tom klubu nechtěl působit," nechal se slyšet ředitel Viktorie Adolf Šádek.

A jak se na celou věc dívá jejich dosavadní trenér Erich Brabec, který je vedl v devatenáctce? "U Hezoučkého to beru asi jako největší zklamání. Převládla u něj finanční stránka. Kdyby mi řekl, že do Plzně chce kvůli Youth Leeague, tak bych s tím souhlasil. ALe když hráč v osmnácti letech vidí na prvním místě peníze, je to špatně," kroutil hlavou na stránkách Deníku Sport Brabec.