Liberec uspěl v dalším druholigovém lovu. Udrželi U Nisy Oscara?

Liberec uspěl v dalším druholigovém lovu. Udrželi U Nisy Oscara?

Nejnovější posila Slovanu Liberec se jmenuje Kamso Mara a jak bylo letos v létě na stadionu U Nisy zvykem, i v tomto případě jde o tvář z druhé nejvyšší soutěže.

Třiadvacetiletý francouzský střední záložník s guinejskými kořeny se pod Ještěd přesunuje z Vysočiny Jihlava a tým kouče Zsoltana Hornyáka je jeho třetí českou štací. Loni na podzim se totiž objevil v trikotu Vlašimi.

Bývalý hráč francouzského celku Hyéresu má k tomuto datu na kontě devět prvoligových a šest druholigových startů na českém území. Bude zajímavé sledovat, zda se i přes absenci v kompletní letní přípravě dokáže propracovat do základní sestavy.

Součástí jeho transferu na sever Čech je dočasný odchod Ondřeje Machuči, který byl na celý nový ročník zapůjčen do Jihlavy, jejíž ambicí je skončit ve FNL do třetího místa.

V kádru trojnásobného českého šampiona, který začíná ligu domácím soubojem s Karvinou a ve druhém kole zajíždí na horkou plzeňskou půdu, naopak zůstává čerstvě dvacetiletý Oscar Murphy Dorley, jehož hostování bylo prodlouženo až do konce roku 2018, s tím, že součástí dohody je i možnost uplatnění opce.