Manchester má nového kapitána! Na koho po odchodu Carricka ukázal Mourinho prstem?

Když loni odcházela dlouholetá legenda Wayne Rooney z Manchesteru United do Evertonu, jeho nástupcem kapitánem se stal taktéž dlouholetý záložník Rudých ďáblů Michael Carrick. Tomu ale moc dlouho páska nevydržela, v Manchesteru totiž letos skončil. Celé léto ale Manchesterští řeší, kdo bude jeho nástupcem. Nyní je to konečně jasné.

Manchester má nového kapitána! Na koho po odchodu Carricka ukázal Mourinho prstem?

Stane se jím ekvádorský reprezentant Luis Antonio Valencia. Ten se v anglické Premier League usadil hned po odchodu z Jižní Ameriky a krátkém působení ve Španělsku. Nejdříve působil ve Wiganu, od roku 2009 ale hrdě obléká dres Rudých ďáblů. Na svém kontě má již 235 startů v Premier League za tento klub.

Nyní se dvaatřicetiletý pravý obránce či záložník stává nositelem kapitánské pásky v jednom z nejslavnějších anglických klubů. Tu zdělil po již zmíněném kapitánovi Michaelovi Carrickovi, jenž v minulé sezóně nastoupil pouze do pěti utkání a v následku toho se rozhodl pro ukončení kariéry.

Nejsymbolištějšími kapitány Rudých ďáblů v novodobé historii jsou bez pochyby Roy Keane a Gary Neville, kteří pásku nosili v letech 1997-2005, respektive 2005-2011. Poté ji převzal srbský stoper Nemanja Vidič, jenž ji nosil tři sezóny. Další tři roky pak kapitánství náleželo legendárnímu Waynu Rooneymu, kterého loni vystřídal Michael Carrick, jemuž tak vydržela pouze rok.