Příbram má novou posilu! Ze Sparty přichází obránce, jenž má Středočechům pomoct k záchraně

Příbram má novou posilu! Ze Sparty přichází obránce, jenž má Středočechům pomoct k záchraně

Krátce před startem ligy hlásí nováček ligy 1. FK Příbram, kterého vede zkušený kouč Josef Csaplár, novou posilu. Doslova Novou. Ze Sparty Praha totiž přichází obránce Martin Nový.

Ten se ale v áčku týmu z Letné nikdy příliš neprosadil. Odchovanec tohoto týmu strávil dva roky na hostování ve druholigové Vlašimi mezi lety 2014 a 2016 a tam se mu dařilo, udělal si zde jméno a i navzdory svému postu střílel docela dost branek. 

Pětadvacetiletý bek či stoper ale na svůj gólový půst ze sezóny 2015/16, kdy navzdory své pozici zaznamenal slušných šest ligových branek ve FNL, nenavázal a na svůj první gól v nejvyšší soutěži stále čeká. Zkušenosti má s týmy z Jablonce a Jihlavy, jeden start má v první lize ale i za áčko Sparty.

V první lize zatím v dresu Sparty, Jablonce a JIhlavy nasbíral dohromady 31 startů. Ve druhé lize si během dvou sezón připsal 49 startů a na obránce slušných sedm branek. Do Příbrami přichází, aby vyztužil Csaplárovu defenzivu, která by tak odolala silnějším mužstvům a udržela se v nejvyšší soutěži i pro příští sezóny. 

Nový podepsal smlouvu na tři roky a připraven by měl být i na úvodní zápas nové sezóny proti Teplicím.