Jun zatím angažmá nenašel, vrací se do Turecka

Jun zatím angažmá nenašel, vrací se do Turecka

Reprezentant Tomáš Jun se nejspíš v pátek odpoledne vrátí do Turecka, aby se zapojil do přípravy Trabzonsporu. Jeho námluvy s Norimberkem se totiž stále protahují a turecký klub požaduje, aby se třiadvacetiletý útočník vrátil.

Stále však není vyloučeno, že ještě před jeho odjezdem dojde k dohodě buď s bavorským klubem, nebo s dalším zájemcem.

Situace kolem Juna, který by rád po půlročním působení zamířil jinam, je nejistá již dva týdny. Původně měl exsparťanský útočník namířeno do Wolfsburgu, jenže ten po výměně trenéra ztratil zájem, a tak Jun začal vyjednávat s Norimberkem. Německý klub dokonce poslal do Turecka i první nabídku na odstupné, ale k dohodě klubů zatím nedošlo.

Podle všeho Norimberk vyčkává, zda se mu podaří prodat slovenského útočníka Vitteka, o něhož mají zájem údajně tři různé kluby. Jenže celá transakce se protahuje a kvůli tomu zatím i Norimberk vyčkává s nákupem dalšího ofenzivního hráče. "Jeho funkcionáři přesto tvrdí, že o Tomáše mají stále zájem. Trenér ho dobře zná a přeje si ho mít v týmu," řekl ve čtvrtek večer hráčův agent DAVID NEHODA.

I pokud by se Jun vrátil zpět do Turecka, jednání o odchodu neochabnou. "Vedle Norimberka má zájem stále také Sporting Lisabon, nově se ozval také skotský Hearts," naznačil agent, že existují i další zájemci o služby někdejší sparťanské opory.

[ 19.1.2006 - ČTK / eFotbal. Foto: MARSfoto ]