Hapal: Cítil jsem, že hráči byli zbytečně nervózní a chyběl klid na míči

Na sobotní tiskové konferenci po vyhraném zápase s Opavou trenér Pavel Hapal své svěřence především chválil, ale neodpustil si také určitou dávku kritiky. Sparta se dokázala po celozápasové převaze gólově prosadit až v poslední fázi utkání, když se v 73. minutě trefil mezi tři tyče Kanga. V 84. minutě si vstřelil vlastní gól opavský Svozil a upravil tak skóre na konečných 2:0 pro domácí.

Hapal: Cítil jsem, že hráči byli zbytečně nervózní a chyběl klid na míči

„Nebylo to jednoduché utkání, protože Opava hrála velmi odvážně a dařila se ji kombinace. Cítil jsem, že hráči byli zbytečně nervózní a chyběl klid na míči. Bohužel jsme neproměnili ani tu velkou šanci Ben Chaima,“ prohlásil trenér Sparty Hapal na úvod pozápasové tiskové konference. „Kanga dal důležitý gól. Hodně se pokouší o střelbu, v Jihlavě na jaře dal podobný gól. Někdy to od něj může být rychlejší, ale hodnotím jeho výkon pozitivně, stejně jako celého týmu,“ pokračoval Hapal.

„Po náročné přípravě, která nám sice nevyšla výsledkově, je to důležité vítězství pro klid. Každé vítězství je důležité pro další vývoj sezóny a já doufám, že hráči i v zápase v Srbsku přistoupí k utkání stejně zodpovědně a budou dál bojovat. Pro zápas se Spartakem Subotica může dojít k určitým změnám v sestavě, pojedeme podle našeho plánu. Budeme muset také reagovat na vynucené střídání Matěje Pulkraba,“ dodal Hapal.

Spartu čeká už ve čtvrtek důležitý zápas předkola Evropské ligy na půdě srbského Spartaku Subotica, v němž budou Letenští favoritem. V neděli navíc svěřence trenéra Hapala čeká další těžký zápas, jelikož se představí v Jablonci, jenž hraje letos základní skupinu Evropské ligy. Případný nepostup do základní skupiny druhé nejvěhlasnější evropské klubové soutěže by znamenal pro fanoušky i vedení Sparty další obrovské zklamání z poslední doby.