Everton před sezónou posiluje, přijít má tento obránce z Barcelony

Do Evertonu má podle serveru Goal.com namířeno kolumbijský střední obránce Yerry Mina, jenž předvedl na mistrovství světa sérii dobrých výkonů. Everton nabídl Barceloně za třiadvacetiletého Kolumbijce 15 milionů britských liber a Barcelona podle španělského deníku Mundo Deportivo přijme.

Everton před sezónou posiluje, přijít má tento obránce z Barcelony

Přestupu na ostrovy se podle dostupných informací nebrání ani sám hráč, v Barceloně má totiž velmi malou šanci na propracování se do základní sestavy. V Evertonu si navíc bude mít také s kým promluvit španělsky, jelikož do klubu přišel v roce 2017 z Málagy Španěl Sandro Ramírez, jenž mezi lety 2014 a 2016 působil v áčku Barcelony.

Mina přišel do Barcelony teprve letos v lednu, a sice za 11,8 milionů eur z brazilského Palmeiras. Za půl roku však nastoupil v katalánském velkoklubu k pouhým pěti zápasům a v tak nízkém věku je právě zápasová vytíženost hlavním důvodem jeho zamýšleného odchodu. 

Od roku 2016 odehrál Mina také 15 zápasů za kolumbijský národní tým, v němž dokonce dokázal šestkrát skórovat. V roce 2016 vyhrál Mina s Palmeiras nejvyšší brazilskou soutěž. Po přestupu do Barcelony se stal letos vítězem španělské La Ligy a Copa del Rey. Na mistrovství světa vstřelil jeden gól ve všech zápasech základní skupiny a stal se tak jediným obráncem, kterému se to podařilo.