Brno prohrálo na úvod druhé ligy s Jihlavou, nováček z Chrudimi veze bod ze Žižkova

V nedělních zápasech prvního kola Fortuna národní ligy se utkala v tradičním dopoledním čase Viktoria Žižkov s nováčkem z Chrudimi, České Budějovice s Třincem, Táborsko s Hradcem Králové a v souboji dvou týmů, které hrály minulou sezónu první ligu Brno s Jihlavou.

V zápase Žižkova s Chrudimí šli domácí brzy do vedení, když se ve 4. minutě střelecky prosadil Rondič, ve 24. však na konečných 1:1 skóre upravil z penalty hostující Vašulín.

České Budějovice před sezónou vyhlásily jasný postupový cíl a do jeho plnění vstoupili dobře. Nad Třincem vyhráli 3:1 po gólech Mršiče, Táborského a Šplíchala. Za hosty se v 67. minutě trefil Dedič.

Dalším z adeptů na postup je Hradec Králové, který na půdě Táborska zvítězil po gólu Ladislava Martana z 2. minuty.

Obrovským zklamáním je výkon Brna, které na vlastním hřišti podlehlo Jihlavě 1:3. Ve 20. minutě poslal hosty do vedení Urblík av úplném závěru poločasu navýšil na 2:0 Klíma. Klíma trefil v 60. minutě i třetí gól Jihlavy a schylovalo se k debaklu. V 72. minutě snížil na konečných 1:3 Magera a Brňané vědí, že s takovými výkony to bude s postupem zpět mezi elitu velmi těžké.

Žižkov - Chrudim 1:1 (4. Rondič - 24. Vašulín (pen.))
České Budějovice - Třinec 3:1 (55. Mršič, 86. Táborský, 90+1. Šplíchal - 67. Dedič)
Táborsko - Hradec Králové 0:1 (2. Martan)
Brno - Jihlava 1:3 (72. Magera - 20. Urblík, 45+4. Klíma, 60. Klíma)