Hovorka o osobní spokojenosti, kruté prohře s Baníkem i vyostřených soubojích s Barošem...

Hovorka o osobní spokojenosti, kruté prohře s Baníkem i vyostřených soubojích s Barošem...

V Ostravě si připsal prvoligový debut v základní sestavě Jablonce David Hovorka, který přišel na severočeskou Střelnici ze Sparty.

Jak u něj proběhla adaptace na nové prostředí, jehož součástí je teprve pár týdnů? "Já jsem spokojený. Jsem šťastný že jsem s klukama, všechno si sedlo v kabině. Jen doufám, že množství těch zápasů nám pomůže. Máme tam Evropu a já doufám, že spolu s tím se to bude zlepšovat. Musíme dát hlavy nahoru. Myslím, že jsme v pondělí hráli to, co jsme chtěli, ale bohužel," zmínil prohru v dohrávce v prvního kola svěřenec kouče Petra Rady.

O všem rozhodla vlastní branka jeho spoluhráče Tomáše Holeše. "Je to škoda, tomu zápasu by asi minimálně slušela remíza. Myslím si, že to je pro nás kruté. Je začátek sezony, ukázalo nám to něco dobrého, něco špatného. Musíme to lepší zlepšovat a dát příště gól," pronesl jablonecký novic.

Exliberecký zadák působil v defenzivní řadě jistým dojmem. Jak se mu proti Baníku hrálo? "To je na ostatních. Já se soustředím na to, abych podával co nejlepší výkon a zbytek je na vás, novinářích a trenérovi," pokračoval kolega Chramosty, Doležela, Masopusta a spol.

V jeho soubojích s domácím veteránem Milanem Barošem to poměrně jiskřilo. "Asi je to tady normální s Barym. Bylo to hlavně v prvním poločase, druhý se to uklidnilo. Očividně bylo vidět, že se na obou stranách řeklo, že to chce zklidnit emoce a koncentrovat se na hru. Celkově to byl bojovný zápas," podotkl Hovorka, jehož slova vyšla na webu fkjablonec.cz.