OFICIÁLNĚ: Talentovaný Brazilec Malcom odešel z Bordeaux za 41 milionů eur. Kam?

OFICIÁLNĚ: Talentovaný Brazilec Malcom odešel z Bordeaux za 41 milionů eur. Kam?

Jednadvacetiletý brazilský křídelník Malcom opouští po dvou a půl letech francouzský klub Girondins Bordeaux a stává se hráčem španělské za Barcelony, která za něj zaplatila 41 milionů eur. Z Malcoma se tedy stal jeden z nejdražších hráčů, kteří kdy opustili francouzskou nejvyšší soutěž a nyní se bude snažit o prosazení se mezi bohatou katalánskou ofenzivní konkurencí.

Do Bordeaux přestoupil Malcom v lednu 2016 z brazilského Corinthians, jehož je odchovancem a v jehož mládežnickém systému působil od věku jedenácti let. Malcom nikdy nebyl povolán do seniorské reprezentace Brazílie, ale v roce 2015 byl součástí brazilského týmu na mistrovství světa do dvaceti let, na němž "Kanárci" získali stříbro, přičemž ve finále překvapivě podlehli Srbsku.

V poslední době se ve velkém spekulovalo a přestupu Malcoma do AS Řím, kam měl také skutečně namířeno. Barcelona však na poslední chvíli Malcoma i jeho agenta přesvědčila, že v Barceloně čeká hráče lepší budoucnost a jeden z největších talentů současného fotbalu tak má s katalánským velkoklubem podepsanou smlouvu do roku 2023.

S přestupní částkou 41 milionů eur je Malcom šestým nejdražším hráčem, kterého kdy Barcelona přivedla, dražší byli pouze Coutinho, Dembélé, Neymar, Suárez a Ibrahimovič. Pouze o jeden milion eur levnější byl v roce 2010 španělský útočník David Villa, jenž následně v klubu vydržel tři sezóny.