Fanoušci Baníku? To v lize jen tak nezažijete, chválí exsparťan Jánoš

Fanoušci Baníku? To v lize jen tak nezažijete, chválí exsparťan Jánoš

Ač byl v Boleslavi zbaven kapitánské pásky na úkor zkušenějšího Marka Matějovského, už ho to příliš mrzet nemusí, protože je nyní hráčem Baníku, za který debutoval ve vítězném duelu proti Jablonci.

Řeč je o šestadvacetiletém záložníkovi Adamu Jánošovi. Proč se vůbec rozhodl opustit město automobilů a přesunout se stovky kilometrů na východ? "Už jsem uvažoval o nějaké změně, i když je to pro mě i rodinu něco úplně nového. Ale je to správný krok," potvrdil nový svěřenec kouče Bohumila Páníka.

Ostravskou nabídku přijal všemi deseti. Co rozhodlo o jeho podpisu? "Baník! Je to velký klub. A jeho fanoušci? To v lize jen tak nezažijete," chválil ochody spoluhráč Baroše, Diopa, Jiráska, Hrubého a spol.

To vše říká i přesto, že je původem sparťan, v jejímž dresu strávil x let. "Sice jsem odchovanec Sparty, ale za áčko jsem si tam toho moc neužil, nejvýše nějaký zápas ze střídačky," doplnil středopolař, který dorazil jakožto přímá náhradu za Marka Hlinku, který se odebral do zahraničí...

"S tím jsem tady šel. Hrál stejnou pozici jako já, něco na ten způsob. Přišel jsem s tím, že bychom chtěli hrát v první polovině tabulky, to je takový můj cíl. Zkusit zabojovat o Evropu," navnadil ostravské fandy bývalý hráč Vysočiny Jihlava, který už má v nejvyšší tuzemské soutěži nasbíráno více než 100 startů.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.