10 milionů eur za sedmnáctiletého Kanaďana? Bayern podle Nika Kovače ví, co dělá

10 milionů eur za sedmnáctiletého Kanaďana? Bayern podle Nika Kovače ví, co dělá

To, že v Bayernu Mnichov myslí i na budoucnost, dokládá příchod sedmnáctiletého kanadského středopolaře Alphonse Daviese, jehož transfer vyjde bundesligového šampiona na 10 milionů eur.

Talentovaný teenager, který už sbírá starty i za národní mužstvo javorovch listů, však nepřijde do Allianz Areny hned, nýbrž nejdříve 1. ledna 2019 a do té doby bude hrát Major League Soccer za Vancouver Whitecaps.

"Alphonse chtělo mnoho evropských klubů, protože je rychlý a výborně technicky vybavený. Pokud ho nebudou pronásledovat zranění, má před sebou skvělou budoucnost," předpověděl nový kouč bavorského kolosu Niko Kovač.

Kanadský celek z BC Place Stadium pro necelých 60 tisíc diváků je ve své Západní konferenci na průběžné deváté pozici a vyřazovací boje tak nemá vůbec jisté. Záložník tak možná bude moci na Starý kontinent ještě o poznání dříve...

"V MLS skončí ročník 8. prosince a pokud Vancouver vypadne v play-off předčasně, měl by se k nám připojit co nejdříve," doplnil bývalý stratég Eintrachtu Frankfurt na adresu borce, který má v MLS odehráno 55 zápasů s bilancí tří přesných zásahů.