Vukadinovič o diváckém zájmu v Srbsku: Sparta je přeci jen atraktivnější soupeř než tým ze Severního Irska

Vukadinovič o diváckém zájmu v Srbsku: Sparta je přeci jen atraktivnější soupeř než tým ze Severního Irska

Sparťanská výprava odletěla do Srbska k prvnímu utkání druhého předkola Evropské ligy i se čtyřmi hráči, kteří pochází právě z dotyčné země. Jedním z nich byl i exzlínský křídelník Vukadin Vukadinovič, jehož vyjádření směrem ke Spartaku Subotica vyšlo uprostřed pracovního týdne na stránkách sparta.cz.

FK Spartak, který prohrál v přípravě pouze jednou z pěti klání, když ho dostal na lopatky rumunskýá klub Gaz Metan Medias, zahájil nový ročník srbské nejvyšší soutěže domácí výhrou nad celkem Mašva Šabac. Jedinou trefou rozhodl o výsledku v 86. minutě pětadvacetiletý záložník Mile Savkovič.

Jak to tedy vidí sedmadvacetiletý rychlík, jenž proti slezskému mužstvu odehrál posledních 15 minut poté, co nahradil Tala Ben Haima?

O tom, jak se na druhé soutěžní utkání nového ročníku těší...

"Hodně, jsem rád, že se podívám domu do Srbska. Zase po nějaké době uvidím rodinu, známé a kamarády. Na utkání přijdou všichni příbuzní i hodně kamarádů, kteří mi budou fandit."

O tom, jakou očekává diváckou kulisu v Novém Sadu...

"Tím, že se nehraje v Subotici ale o sto kilometrů dál v Novém Sadu, asi na ně moc lidí nepřijde. Možná diváky naláká to, že přijede Sparta, přeci jen je to atraktivnější soupeř než tým ze Severního Irska, který tam hrál před námi. Oproti tomu utkání tam určitě bude víc lidí."

O tom, jak náročný bude nepříliš známý protivník...

"Nechceme nic podcenit, víme, jak to v Srbsku dopadlo minule. Na druhou stranu se snažíme takhlel nepřemýšlet. Každopádně Subotica skončila v minulé sezoně čtvrtá, takže svou kvalitu má. Musíme k tomu přistoupit tak, jak jsme přistoupili k sobotnímu utkání s Opavou. Pokud to zvládneme, nemusíme se o výsledek bát."

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.