Jugas na delší dobu mimo hru, Kolář se dočkal nové smlouvy a kdy se vrátí Van Buren?

Jugas na delší dobu mimo hru, Kolář se dočkal nové smlouvy a kdy se vrátí Van Buren?

Slavia vkročila do nové sezóny přesvědčivou výhrou, ale dobré výkony bude muset podávat celý ročník, pokud pomýšlí na úspěchy. Jisté je, že delší dobu týmu nepomůže šestadvacetiletý stoper Jakub Jugas. Vyšetření u něj odhalilo trhlinu ve svalu, která jen vyřadila ze hry. Dobrou zprávou je pak prodloužení smlouvy s brankářem Ondřejem Kolářem.

Jugas se v poli objevil naposledy na začátku července v přípravě s maďarským Mezökövesdem. Od té doby je mimo hru a tento stav se jen tak nezmění. „Když spadnul ten otok, tak magnetická rezonance objevila hlubší problém. Bohužel Kuba má trhlinku ve svalu a absence bude delší dobu. To nás hodně mrzí,“ přiznal pro klubovou televizi kouč Jindřich Trpišovský, který bude postrádat také útočníka Micka van Burena.

Nizozemský legionář si zlomil nohu na tréninku krátce před startem nové sezóny. „Mick má teď v noze dva šrouby a nesmí vůbec došlápnout. Po šesti týdnech půjde na vyndání. Takže optimistická prognóza je, že za 12 až 13 týdnů by se mohl zapojit. Plus tam bude nějaké manko, takže je bohužel na celý podzim vyřazený,“ komentoval Trpišovský další absenci v týmu.

Prodloužení o další rok se dočkal brankář Ondřej Kolář. Třiadvacetiletý gólman se svému chlebodárci upsal do června 2022. Perspektivní třiadvacetiletý hráč přišel do Edenu v zimě z Liberce a pomohl týmu k druhému místu v lize a vítězství v MOL Cupu.

„Samozřejmě, že jsem tu zatím jen chvíli. Ale tímto vidím, že si mě Slavia váží a chce, abych tady pokračoval delší dobu. Já jsem ani na chvíli neváhal a domluvili jsme se s panem Tvrdíkem a Honzou Nezmarem. Jsem za to rád. Zatím jsem nikam odcházet nechtěl. Chci v klubu pokračovat a dosáhnout tady úspěchů,“ komentoval podpis nové smlouvy samotný Kolář.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.