Jílek neví, jestli má někdo v lize tak kvalitní 3 brankáře jako Sigma. Varoval tím chybujícího Buchtu?

Jílek neví, jestli má někdo v lize tak kvalitní 3 brankáře jako Sigma. Varoval tím chybujícího Buchtu?

Až bude jednou osmatřicetiletý brankář Miloš Buchta vzpomínat na svou dlouhou kariéru, první kolo nové sezony 2018/2019 proti Slavii, ve kterém Olomouc prohrála před domácím publikem po 34 zápasech, určitě k nejpamátnějším chvílím nezařadí. A to i z toho důvodu, že proti sešívanému vicemistrovi chyboval.

Ani tato skutečnost by však z něj neměla sejmout status jasné jedničky Sigmy Olomouc a v páteční předehrávce druhého kola v Mladé Boleslavi by měl stát mezi třemi tyčemi opět 197 centimetrů vysoký strážce svatyně.

"Klukům jsem nesebral body a nevidím důvod, proč by měl trenér sahat k výměně. Ale pokud se tak rozhodne, musím to respektovat. Jsou tady dva gólmani, kteří čekají na šanci," nechal se slyšet brankář se spoustou zkušeností z nejvyšší rumunské soutěže, v níž si zahrál za tři různé celky.

Protože má Sigma na soupisce také Reichla a Mandouse a kouč Václav Jílek klade důraz na kvalitní hru nohama, pozice jednička by mohla být v blízké budoucnosti ohrožena. "Takhle to nevnímám. Vždycky říkám, že pokud gólman pos*re dva tři zápasy, pak je důvod k panice," pokračoval kolega Jemelky, Vepřeka, Poloma a spol.

Hlavní trenér z Androva stadionu je za přetlak vzadu rád. "Největší konkurenci máme v brance. Nevím, jestli někdo v lize má takhle kvalitní tři brankáře. Miloš byl loni sice vyhlášen nejlepším brankářem soutěže, výkonnost má, ale roky nikdo nezastaví. Už je to hodně zkušený hráč. Chceme být nachystaní," varoval vytáhlého veterána exsparťanský asistent, jehož mužstvo se po Boleslavi utká s Plzní a pak už bude následovat třetí předkolo Evropské ligy (zřejmě s Alkmaarem).

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.