Věřím, že teď už začnu hrát, vyzývá trenéra Hippa maďarský krajánek Rabušic

Věřím, že teď už začnu hrát, vyzývá trenéra Hippa maďarský krajánek Rabušic

Ačkoliv už je světem ostřílený Michael Rabušic součástí maďarského klubu Szombathelyi Haladás od letošního února, k tomuto datu si stihl připsat pouze pět soutěžních startů a jednu branku.

Důvodem byla naštíplá holenní kost a absence od dubna. Aktuálně už se však opět připravuje s týmem a ačkoliv do zahajovacího kola (2:3) nezasáhl, brzy by měl být připraven.

"Už jedu naplno a doufám, že to bude v pořádku. Když budu zdravý, bude to dobrý. Od toho se všechno odvíjí. Věřím, že teď už začnu hrát. Domluvili jsme se tak s trenérem. Jestli bych hrál, tak zatím jen pár minut, takže pro mě bylo lepší ještě trénovat a dát si do těla, potřebuju dohnat kondici," ozřejmil bývalý český reprezentant se třemi mezinárodními starty v rozhovoru pro sport.cz.

Osmadvacetiletý útočník s minulostí v Liberci, Crotone, Veroně či Perugii doufá, že už se v neděli dostane na trávník na půdě Újpesti. Rozhodující slovo bude mít slovenský kouč Michal Hipp, který ho vedl již v Jihlavě.

"I asistent s kondičním trenérem jsou Slováci, jeden umí maďarsky a překládá. Plus tady mám tři slovenské spoluhráče a dva se také maďarsky domluví. A teď ještě přišel Víťa Beneš. Když to porovnám s Itálií, kde to pro mě bylo peklo, protože anglicky neuměl nikdo, tak je to lepší," doplnil na webu sport.cz hráč s přezdívkou "Rambo".

Na západě Maďarska by rád zažil ročník, ve kterém nebude muset hrát do poslední chvíle o záchranu. "Snad to bude klidnější sezóna. Ale v Maďarsku hraje ligu jen dvanáct mančaftů. Minulou sezónu jich osm hrálo o záchranu a vršek o titul. Když je míň týmů, pořád se o něco hraje. Skončili jsme sice osmí, ale i tak jsme mohli spadnout," uzavřel sportem.cz citovaný Rabušic.