Žádný odchod do Chelsea! Mourinho objasnil, proč Martial opustil předsezónní přípravu United v USA

Žádný odchod do Chelsea! Mourinho objasnil, proč Martial opustil předsezónní přípravu United v USA

Anthony Martial opustil přípravný kemp Manchesteru United v USA dříve a média okamžitě začala spekulovat, že letí do Anglie dojednat podmínky přestupu do Chelsea, která o něj má údajně zájem jako náhradu za Edena Hazarda, jenž má zase namířeno do španělského Realu Madrid. 

Mourinho pak ale všechny fanoušky United uklidnil. „Podruhé se stane otcem a je pro něj velmi důležité, aby byl u porodu. Během ostré sezóny by to asi bylo těžší, ale takhle pro nás nebude velký problém ho z přípravných zápasů uvolnit. Myslím, že zápas s AC Milán si američtí fotbaloví fanoušci užili i bez něj a udělali jsme tady fotbalu dobrou reklamu,“ prohlásil Mourinho na tiskové konferenci po zápase International Champions Cupu s AC Milán.

Martial přišel do United v roce 2015 z jihofrancouzského Monaca za 58 milionů britských liber. V uplynulé sezóně ho však trápila nízká zápasová vytíženost a nakonec se nedostal ani do závěrečné nominace Francouzů na Mistrovství světa v Rusku. Během tří sezón u "Rudých ďáblů" zasáhl Martial do celkem 136 zápasů, ve kterých vstřelil 36 gólů.

V sezóně 2015/16 s klubem vyhrál FA Cup, v té následující pak Evropskou ligu, když United ve finále porazili ambiciózní Ajax Amsterdam. Ve francouzské reprezentaci vstřelil Martial v osmnácti zápasech pouhopouhý jeden gól, a sice v září 2016 v přáteláku proti Itálii. Francouzský útočník byl také součástí národního výběru pro domácí Euro 2016, kde společně s týmem získal stříbrnou medaili.