Sparta si zkomplikovala cestu Evropou, ze Srbska veze dvougólové manko

Před komorní kulisou v srbském Novém Sadu se odehrál zápas předkola Evropské ligy mezi Spartakem Subotica a Spartou Praha, která byla dle předzápasových predikcí jednoznačným favoritem zápasu. Navzdory očekáváním ale fotbalisté Sparty po mizerném výkonu prohráli v Srbsku 0:2 a o postup bude muset v pražské odvetě, která se koná příští čtvrtek, ještě hodně zabojovat.

Letenští do zápasu nevstoupili vůbec dobře, hned první velká šance Spartaku Subotica totiž skončila gólem. V 8. minutě si centr z volného přímého kopu našel v pokutovém území Nemanja Čalasan a pohotově usměrnil míč mezi tři tyče. Ve 43. minutě Spartu zachránil pouze dobře postavený Kaya, který míč v bezprostřední blízkosti Nitovy brány odkopl do autu.

Do druhého poločasu vstoupila Sparta o poznání aktivněji, přesto si první vyloženou příležitost vybudovali hosté. V 58. minutě střílel z poklutového území po zemi ke vzdálenější tyči Ognjen Djuričin a brankář Nita na míč nedosáhl. V 60. minutě nedokázal po přihrávce od Šurala trefit odkrytou část brány Tetteh, který se mezi tři tyče vůbec netrefil. V závěru zápasu byla aktivnější Sparta, vyložené šance měla přesto spíše Subotica.

Spartak Subotica - Sparta Praha 2:0 (1:0)

Góly: 8. Čalasan, 57. Djuričin
ŽK: 45. Jočič, 48. Šimura, 59. Djuričin - 51. Šural, 87. Frýdek
Sestava Subotica: Perić – Tekijaški, Kerkez, Čalasan, Vukčević (74. Afum) – Jočić, Šimura – Djuričić (75. Milošević), Glavčić, Savković – Čečarić
Sestava Sparta: Niță – Chipciu, Radaković, Kaya, Frýdek – Kulhánek, Kanga – Ben Chaim (61. Vukadinović), Stanciu, Plavšić (46. Šural) – Tetteh (84. Ristić)
Rozhodčí: Raczkowski – Obukowicz, Siejka