Baník překvapivě přišel o De Azeveda, který si vybojoval odchod do Paříže

Baník překvapivě přišel o De Azeveda, který si vybojoval odchod do Paříže

Baník Ostrava přišel poměrně překvapivě o ofenzivně laděného Dyjana Carlose de Azeveda, který se vydal do země galského kohouta.

Sedmadvacetiletý záložník, jenž nebyl u výhry v prvním kole nad Jabloncem, byl na roční hostování s opcí na trvalý přestup zapůjčen druholigovému francouzskému klubu Paris FC.

Tomu začíná Ligue 2 již v pátek výjezdem na půdu Gazélec Ajaccio. Tým trenéra Bazdareviče, který se umístil v uplynulé sezoně na osmé příčce, půjde do prvního soutěžního utkání po dvou výhrách nad Boulogne a Amiens.

Marek Jankulovski hráči transfer zazlívá. "Ukázalo se, že Baník pro Carlose najednou nebyl prioritou. A já říkám, že v Baníku bude hrát jen ten, kdo je o tom jednoznačně přesvědčen. Carlosovi ale samozřejmě přejeme, ať se mu v novém působišti daří," pronesl nový sportovní ředitel ostravské značky.

Nabídka mu evidentně zamotala hlavu. "Vlastně od chvíle, kdy se o nabídce z Paris FC dozvěděl, bylo zjevné, že víc než Baník má v hlavě možnost odejít jinam. První nabídka, s níž se francouzský klub na Baník obrátil, byla neakceptovatelná, proto se jednání táhlo. Carlosova snaha odejít do Francie byla nicméně tak silná, že jsme v jednání pokračovali, a nakonec dospěli k dohodě, jejíž součástí je i prodloužení hráčova kontraktu v Baníku o dobu hostování," doplnil výkonný ředitel Baníku Michal Bělák.

Někdejší hráč slovenského Bardejova či maďarského Honvédu Budapešť přitom byl jedním ze služebně nejstarších hráčů Baníku, za který si připsal 11 přesných zásahů.

Od roku 2014 odehrál v ostravském trikotu 82 prvoligových duelů a dalších 17 vystoupení připsal ve druhé nejvyšší soutěže.