Vaclík: Když fanoušci začali zpívat hymnu Sevilly, měl jsem husí kůži

Vaclík: Když fanoušci začali zpívat hymnu Sevilly, měl jsem husí kůži

O lepším začátku v dresu Sevilly by mohl jen těžko snít. Česká reprezentační jednička, která během letního přestupového období udělala zásadní krok ve své kariéře, po svém příchodu do Španělska doufala, že jí nebude dlouho trvat a nahlas si řekne o místo v základní sestavě pro nadcházející sezonu. První podstatný krok má již za sebou. Tomáš Vaclík pomohl svému týmu k výhře 4:0 nad soupeřem z druhého předkola Evropské ligy. 

„Samozřejmě nevím, jakou mají trenéři vizi a jak to bude pokračovat, ale jsem šťastný, že jsem si tu premiéru odbyl tak rychle. Kvůli tomu jsem sem přece přišel," vyjádřil český reprezentační brankář po vítězném debutu slova radosti. „Nakonec jsem ani nebyl nervózní, atmosféra na stadionu byla skvělá. Kromě Basileje, kde jsme měli vždycky super podporu, se to se Švýcarskem nedá srovnat. Když na začátku fanoušci začali zpívat hymnu Sevilly, měl jsem husí kůži. A asi mám teď i trochu vyřvaný hlas, protože dalo práci fanoušky při komunikaci na hřišti překřičet," zažertoval. 

Sevilla a Evropská liga, to je příběh sám o sobě. Za poslední roky není úspěšnější tým, kterému by se v této soutěži tak dařilo, a je možné, že si to bude chtít zopakovat. V případě Vaclíka by to mohlo být skvělé dobrodružství, jehož by se rád osobně v každém utkání účastnil. Co je však ale podstatné, to je adaptace s novým prostředím, která předchází každým větším cílům. 

„Myslím, že mi to s obranou fungovalo dobře, komunikace se lepší každým dnem, vím, na koho můžu mluvit anglicky a na koho musím španělsky, naučil jsem se mezi oběma jazyky rychle přepínat a nedělá mi to problém," poodhalil nám své jazykové dovednosti, s nimiž má dodnes i kolikrát celá řada hvězdných fotbalistů problém. 

Když pak přišla řeč na rozdíl v herních stylech, i v tomto ohledu zůstává devětadvacetiletý brankář optimistický. „Je to podobný styl jako v Basileji, taky hodně držíme míč a já se zapojuju do rozehrávky, takže to pro mě nakonec není tak velká změna," řekl brankář, jenž nebyl v utkání druhého předkola Evropské ligy s maďarským celkem Újpest nucen vytahovat nějaké větší zákroky. A i když se jedná o dva týmy, které od sebe dělí značná část papírové kvality, pro Vaclíka je to skvělý signál, že bude moct v brance Sevilly pokračovat.