Staronový lodivod Sparty: Do Jablonce jedeme napravit selhání v Srbsku

Staronový lodivod Sparty: Do Jablonce jedeme napravit selhání v Srbsku

Podobně jako stoupá hodnota jednotlivých hráčů na přestupovém trhu, tak se i zvyšují nároky na trenéry, aby byli ve svých nových angažmá úspěšní. Pod podobný tlak ze strany vedení se dostal i dnes již bývalý trenér Sparty Pavel Hapal, jehož pětiměsíční dobrodružství skončilo fiaskem. Ke kormidlu se místo něho alespoň dočasně usadil Zdeněk Ščasný, jenž se hned od začátku pokusí hráčům nalít čerstvou krev do žil.

„Vše se seběhlo tak rychle a prakticky nikdy od nás to předem nečekal,“ reaguje Ščasný na Hapalovo odvolání. „Situace, v níž se nacházíme, není vůbec jednoduchá. I když nám teď mnoho času na nějaké větší změny nezbývá, budu se snažit ze všech sil, abychom na nejbližší dvě utkání byli připraveni (Jablonec venku v lize a Subotica doma v druhém předkole Evropské ligy),“ uvedl šedesátiletý trenér, u něhož se ještě neví, jak dlouho sí své role coby jako šéfa lavičky užije, neboť se čeká, až vedení Sparty zváží všechny možnosti a do čela týmu přivede nějakou dlouhodobou alternativu.

„V neděli se představíme v Jablonci a mým cílem je, abychom v tom utkání předvedli zcela odlišný výkon, než jakým jsme se prezentovali na hřišti Spartaku Subotica. Chceme ten zápas zvládnout jak herně, tak především výsledkově a napravit tak selhání v Srbsku. Myslím si, že je stále v našich silách, abychom postoupili,“ pokračoval Ščasný, který své svěřence okolo poledne přivítal na prvním společném tréninku.

Kdo však bude v jeho tažení proti, to je trenér Jablonce Petr Rada, jenž po prvním ligovém kole na půdě Ostravy nemá v tabulce žádné body. Vzhledem k vysokým očekáváním a domácímu publiku, které bude svůj celek popohánět dopředu, do toho i Severočeši dají vše.

„I když jsme si z Ostravy nepřivezli takový výsledek, v nějž jsme doufali, nemyslím si, že by se to mělo na nás mělo nějak podepsat. Proti Baníku jsme měli smůlu hlavně v koncovce, ale myslím si, že tento problém nějak vyřešíme. Na Spartu budeme připraveni, přivítáme ji doma a samozřejmě chceme vyhrát,“ doplnil trenér Rada.