Jihlava přidává do sbírky druhý cenný skalp! Po Brnu porazila i Pardubice

Páteční předehrávku ve druhé nejvyšší soutěži mají za sebou hned čtyři týmy. Zatímco Jihlava navázala na zápas proti Brnu a ligou se bude snažit probojovat cestou začátek - cíl, Pardubice po slibném úvodu klopýtly.

Zatímco se fotbalisté Jihlavy řídí heslem „musíme“, pro hosty z Pardubic to znamenalo „můžeme“. Řeč je pochopitelně o ambicích ohledně postupu do nejvyšší české ligové soutěže, z níž domácí celek po velmi napjatém závěru v minulé sezoně vypadl a kam by se rád po roční odmlce opět vrátil. Oba dnešní soupeři začali úvod kola FNL skvěle (oba vyhráli 3:1), ovšem zatímco Jihlava se rozhodla tentokrát v tomto trendu před domácími fanoušky pokračovat, Pardubice nemohly najít recept přes houževnatou obranu soupeře. Skóre zápasu otevřel už ve čtrnácté minutě Stanislav Klobása, na jehož branku po zbytek utkání již nikdo nenavázal.

Vítkovice se v prvním kole představily právě na půdě Pardubic, kde jim moc štěstí nepřálo a odkud si přivezly již výše zmíněnou porážku. Dnešní domácí zápas byl ale od první minuty už úplně o něčem jiném a touhu si do tabulky připsat první tři body podpořila úvodní půle hry, v níž svěřenci trenéra Ludevíta Grmely zaznamenali dvě branky. Hráči Sokolova po prospání prvních patnácti minut na vývoj zápasu až do jeho konce nedokázali zareagovat.