Ščasný před Jabloncem: Hráči fotbal umějí, ale musejí si to v první řadě uvědomit oni sami

Ščasný před Jabloncem: Hráči fotbal umějí, ale musejí si to v první řadě uvědomit oni sami

Fotbalisty pražské Sparty čeká v neděli od 18:00 důležitý zápas na půdě severočeského Jablonce. Po čtvrtečním katastrofálním výkonu a prohře v Subotici tak má Sparta co napravovat. Po odvolání trenéra Hapala tým dočasně vede sportovní ředitel Zdeněk Ščasný, jenž už Spartu vedl v letech 1998-1999 a 2015-2016. Od roku 2016 Ščasný žádné jiné trenérské angažmá neměl.

„Pátek jsme kompletně věnovali rozboru našeho výkonu proti Subotici, na Jablonec se budeme připravovat v sobotu. Samozřejmě ho ale máme nasledovaný. Naše mužstvo je bezesporu kvalitní a jde jen o to, abychom hráli jako tým. Hráči fotbal umějí, ale musejí si to v první řadě uvědomit oni sami,“ prozradil Ščasný před zápasem v Jablonci klubovému webu.

Po zápase s Jabloncem čeká Spartu příští čtvrtek veledůležitá odveta se Spartakem Subotica. Pokud Sparta se Suboticou vypadne, tak to bude nejen obrovské překvapení, ale také podruhé v řadě, co bude vyřazena v prvním kole evropských pohárů, do kterého byla nasazena. Od začátku loňského roku je Ščasný už pátým trenérem Sparty a klub se nachází v jednom z nejtěžších období v historii klubu.

K zápasu s Jabloncem se pro klubový web vyjádřil také Nicolae Stanciu: „Je to složitá situace. Zápas v Srbsku byla totální katastrofa, myslím, že jsem nic podobného ještě nezažil. Byl to jeden z nejhorších zápasů, ve kterých jsem kdy hrál. Chci se omluvit fanouškům, kteří za námi cestovali a fandili nám.“