Ščasný: Naším velkým problémem dosud bylo špatné postavení na hřišti

Ščasný: Naším velkým problémem dosud bylo špatné postavení na hřišti

Pražská Sparta vyhrála první zápas pod prozatimním trenérem Zdeňkem Šťastným na půdě silného Jablonec, jenž je účastníkem základní skupiny Evropské ligy. Trenér Ščasný zdůraznil, že výkon nebyl optimální, ale je rád za zisk třech důležitých bodů. Teď se musí Sparta zaměřit na důležitou čtvrteční odvetu předkola Evropské ligy proti Spartaku Subotica.

„Byly to velké nervy. Mnohem větší, než když jsem zápas sledoval z tribuny. Byl jsem vtažen do hry mnohem víc, bylo to emotivnější. Zápasy s Jabloncem jsou velmi náročné a těžké. Nebyl to optimální výkon, ale jsme moc rádi za vítězství. Snažil jsem se ty dva dny s hráči hodně mluvit. Naším velkým problémem bylo v předchozích zápasech špatné postavení na hřišti, takže jsem se snažil s hráči především mluvit a vysvětlovat jim, co bylo špatně,“ prozradil Ščasný klubovému webu.

„Chtěl jsem do hry dostat Costu, který do zápasu dokáže přinést nasazení a srdce. I to byl důvod, proč jsme přesunuli Martina Frýdka do středu zálohy. Víme, že pokud si hraje na tvůrce hry, tak může ztratit míč, což se potvrdilo, ale Martin bojoval a podle mě podal dobrý výkon,“ dodal Ščasný.

Ve čtvrtek 2. srpna čeká Spartu od 19:00 odveta předkola Evropské ligy se Spartakem Subotica, ve které musí Sparta dohánět dvougólové manko ze Srbska. Hned v neděli pak na Spartu přijede Slovácko, které ve svém zápase druhého kola FORTUNA:LIGY porazilo ostravský Baník. První zápas se soupeřem z české špičky čeká Spartu na konci září, kdy zamíří do Plzně.