Klub Pavlenky a Gebre Selassieho dává téměř čtyřicetiletému bomberovi z And šanci číslo 4

Klub Pavlenky a Gebre Selassieho dává téměř čtyřicetiletému bomberovi z And šanci číslo 4

Claudio Pizarro, devětatřicetiletý bomber z And, jenž oslaví čtyřicátiny letos v říjnu, vstoupil počtvrté ve své dlouhé kariéře do struktur Werderu Brémy, které nedávno posílil i Nizozemec Davy Klaassen.

Vyhlášený peruánský kanonýr, který je nejlepším zahraničním střelcem bundesligové historie (ve 446 duelech zaznamenal 192 branek), podepsal v Brémách roční kontrakt a v červnu 2019 by rád na Weserstadionu ukončil svou cestu profesionálního hráče.

"Jsem nadšený, že budu moci zakončit kariéru v klubu, v němž jsem v Evropě začínal. Jsem připraven předávat své zkušenosti, ale samozřejmě jsem se vrátil i kvůli střílení gólů," vzkázal bývalý snajpr Chelsea, Bayernu Mnichov či Kolína nad Rýnem, který má na kontě 85 mezinárodních vystoupení.

Veterán poprvé přestoupil na sever Německa v roce 1999 z celku Alianza Lima. Do Werderu se pak vrátil v roce 2008 a to nejprve na hostování a poté na přestup. Třetí angažmá zažil od roku 2015. Čtvrtá mise v týmu, jenž má na soupisce hned tři české borce, ho čeká od 25. srpna. Brémy tehdy zahájí nový ligový ročník domácím soubojem proti Hannoveru 96.

Do té doby ho může kouč Kohfeldt nasadit do tří přípravných utkání s VVV Venlo, Villarrealem a Wormatiou Worms.