Matouška chce Sparta, Slavia i Plzeň. To, jak se o něm teď píše, mu ubližuje, tvrdí Csaplár

Matouška chce Sparta, Slavia i Plzeň. To, jak se o něm teď píše, mu ubližuje, tvrdí Csaplár

Dvacetiletý příbramský klenot Jan Matoušek, jenž už v přípravě pokořil i obrany bundesligového Werderu Brémy, má na svém kontě teprve dva ligové starty. A Bilance? Stejný počet branek!

U řeky Litavky vyrůstá opravdový klenot, který už o sobě dával pořádně vědět také v uplynulém ročníku Fotbalové národní ligy. Kolegu Nitrianského, Slepičky, Rezka, Skácela či Grajciara se sedmnáctkou na zádech dokonce chválil i trenér soupeře Martin Hašek. "V naší lize ještě naši střední obránci nenarazili na tak rychlého hráče," všiml si bývalý kouč Pardubic, Vlašimi či Sparty.

Matouškův šéf ho se ho však snaží držet od veškeré mediální a veřejné chvály stranou. "Matoušek má něco navíc, co čeští fotbalisté nemají. Už minule ho všichni chválili, ale já když to s ním rozebíral, tak se málem rozbrečel. A o víkendu dal dva góly. Ten první jsme ještě po tréninku pilovali. Takže mám radost, že to tam pak uklidil. Ale to, jak se o něm teď píše, to mu ubližuje," pronesl webem idnes.cz citovaný příbramský stratég Josef Csaplár.

Cena kandidáta na dres české jednadvacítky se podle příbramského bosse Jaroslava Starky pohybuje ve výši milionu eur. A okamžitý zájem má nejsilnější tuzemská trojka Plzeň, Slavia i Sparta. "Něco se říká, ale já nikam nespěchám, minimálně do zimy bych chtěl zůstat v Příbrami. Trenér i můj manažer mě od těch přestupových vlivů drží stranou," zakončil hbitý středopolař, jenž se momentálně připravuje na svůj první prvoligový výjezd na půdu Baníku Ostrava.