Ve Zlíně a na Spartě se déle neprosadil, teď situaci českého obra sonduje Arsenal i další 4 anglické kluby

Ve Zlíně a na Spartě se déle neprosadil, teď situaci českého obra sonduje Arsenal i další 4 anglické kluby

Když ještě působil 206 centimetrů vysoký obr Tomáš Holý na českém území, oblékal trikoty Viktorie Žižkov, Vlašimi, Hradce Králové, Sparty či Zlína. 

Nyní si prvmí brankář Gillinghamu udělal dobré jméno na ostrovech a kdo ví, třeba má před sebou angažmá v jedné ze dvou nejvyšších anglických soutěží...

V minulém ročníku League One chytal v průměrném až podprůměrném týmu, ale v pětačtyřiceti startech v základní sestavě obdržel jen 52 branek a i díky svým deseti čistým kontům pomohl svému chlebodárci ke konečnému sedmnáctému místu v tabulce a záchraně.

Jak zaznělo na stránkách Daily Mirror, obrovitého šestadvacetiletého strážce svatyně sleduje jak Emeryho Arsenal, tak další značky hrající nejvyšší anglickou soutěž, s tím, že má jít o Everton, West Ham či Crystal Palace.

Rodák z Rychnova nad Kněžnou pak zaujal také v Championship, v níž se dostal do hledáčku Middlesbrough a West Bromwich Albionu.

Ačkoliv by žádný celek nebral současného brankáře třetiligového Gillinghamu jako jedničku, velký postun by to byl. "Je v dobrém brankářském věku a pořád má ještě spoustu času se zlepšovat. Je velký a umí dirigovat obranu," citoval server idnes.cz slova někdejšího stratéga Gillinghamu Ady Pennocka.