Plzeňský spasitel si stěžoval na herní podmínky: Bylo vedro jak blázen

Plzeňský spasitel si stěžoval na herní podmínky: Bylo vedro jak blázen

Plzeň stejně jako Sparta nebo Slavia zatím nepoznala v nové ligové sezóně hořkost porážky. Plzeň v dohrávce druhého kola přivítala na své půdě Liberec, který v minulé sezóně dokázal zatopit každému silnému celku. Utkání nakonec rozhodla jediná trefa, kterou zaznamenal nejlepší střelec uplynulého ročníku Michael Krmenčík.

Slušná kulisa v Plzni, kterou vytvořilo 11 tisíc diváků. Ti však byli svědky jediné trefy, kterou obstaral právě Krmenčík ve druhém poločase. Stalo se tak v 61. minutě, když Kopic centroval míč, který ještě stihl tečovat Aleš Čermák, ale nakonec se štěstí usmálo právě na Krmenčíka, který přehodil vyběhnutého brankáře Hladkého.

Počasí i v podvečer nebylo pro fotbal ideální, což potvrdil i autor jediné branky. „Bylo vedro jako blázen. Každopádně pro obě mužstva to bylo stejné. My jsme to však zvládli vítězně a za to jsme rádi,“ nechal se slyšet Krmenčík po závěrečném hvizdu.

„Já jsem na Čermuse křčičel, ať mi to pustí. Trochu balón škrtnul, ale já se zorientoval a dotlačil do brány. Atmosféra tu byla ale úžasná. Lidi jsou tu pokaždé super a ženou nás kupředu, což si užívám. I díky nim jsme úspěšní,“ chválil plzeňský kanonýr podporu domácích fanoušků.

K hodnocení utkání se dostal na klubových stránkách západočeského klubu také kapitán Roman Hubník. „Hodně vysoko nás napadali a my s tím měli problém. Vždy, když jsme rozehrávali zezadu, tak jsme museli nakopávat a odrážené balony získával v prvním poločase soupeř. Po přestávce se to změnilo. Soupeř byl běhavý a agresivní, v prvním poločase byl i lepší než my,“ dodal zkušený obránce.