Největší favorité na uvolněné trenérské křeslo ve Spartě? Nejnižší kurzy mají tito pánové...

Když byl sportovní ředitel Sparty a v současnosti zaskakující hlavní trenér letenského kolosu Zdeněk Ščasný dotázán, zda se klub vydá tuzemskou, nebo zahraniční cestou, odpověděl, že "hledáme hlavně dobrého trenéra".

Největší favorité na uvolněné trenérské křeslo ve Spartě? Nejnižší kurzy mají tito pánové...

Tím zřejmě příliš nepotěšil odvolaného Pavla Hapala, který vydržel na lavičce sledované domácí značky z Generali arény pouhých pár měsíců a jehož přivedl do české metropole ze slovenské jednadvacítky právě někdejší šéf Teplic či Panathinaikosu Atény.

Podle sázkových kanceláří zůstává největším favoritem na trenéřinu Zdeněk Ščasný. Pokud by slavné "S" dokázalo i přes nepříznivý výsledek postoupit do třetího předkola Evropské ligy přes Suboticu, prezident Daniel Křetínský i generální ředitel Adam Kotalík by o této alternativě jisto jistě uvažovali.

Nízký kurz má i momentálně volný odborník s gentlemanskou povahou Jaroslav Šilhavý, jenž už je celou řadu měsíců bez práce. Problémem by však mohla být skutečnost, že poslední štací někdejšího kouče Jablonce, Liberce či Dukly byla Slavia, se kterou se stal českým mistrem a zaznamenal s ní rekordní sérii bez porážky.

Třetím skloňovaným jménem je Václav Jílek, který je však vázán k Sigmě Olomouc a nerad by opouštěl rozdělanou práci na Hané. Tím spíš, že ho ještě čeká na Andrově stadionu výzva v podobě evropského poháru a že už jednou na Letné byl. Byť jen v asistentské úloze.

Pátý nejnižší kurz má spoustou zahraničních zkušeností ošlehaný Ivan Hašek, který svého času přivedl Spartu k ligovému primátu. Ale také on je momentálně smluvně vázán k jiné fotbalové značce a právě teď si vydělává na chleba ve Spojených arabských emirátech, kde vede tamní celek Fudžajra, jemuž začíná Arabian Gulf League příští měsíc.

Kandidáti na uvolněné místo ve Spartě dle Tipsportu a Chance:

Zdeněk Ščasný 3:1
Jaroslav Šilhavý 5:1
Václav Jílek 7:1
Ivan Hašek 9:1
Petr Rada 20:1
Pavel Vrba 40:1
Jozef Chovanec 50:1
Jindřich Trpišovský 70:1
Andrea Stramaccioni 100:1
Tomáš Řepka 150:1