Bílek je na zlínské Letné chválen za změnu systému, jeho práce dává smysl Grygerovi i Poznarovi

Bílek je na zlínské Letné chválen za změnu systému, jeho práce dává smysl Grygerovi i Poznarovi

Fortuna liga už zná jen čtyři týmy, které dosud neztratily ani bod. Kromě silného tria Slavia, Sparta a Plzeň patří do této prestižní společnosti také Fastav Zlín, jehož po další jarní mizérii probral nový trenér Michal Bílek.

Ačkoliv je bývalý stratég české reprezentace považován za defenzivního trenéra, jehož Ševci vstřelili v úvodních dvou kolech pět branek, což je více než slavné letenské "S" nebo titul obhajující Vitkorie.

Po svém letním příchodu nástupce Vlastimila Petržely změnil rozestavení na 3-5-2, přítomným hráčům našel nejvhodnější role a začíná to přinášet ovoce. "Týmu nový systém vyhovuje. Zvýšila se efektivita krajních hráčů, máme zpevněný střed. Mužstvo je kompaktnější. Se spoluprací s trenérem jsem spokojený," pronesl serverem iSport.cz citovaný sportovní manažer Zdeněk Grygera.

Tým z moravské Letné sází na systém tří stoperů a dvou halvbeků, s tím, že s novým rozestavením vyrostli jak pracovitý exliberecký borec Lukáš Bartošák, tak slovenský hračička Róbert Matejov. Bílkův cit ostatně oceňuje i kabina. "Když něco trénujeme, dává mi to smysl," doplnil na koučovu adresu navrátilec Tomáš Poznar, jenž prošel Plzní a Baníkem Ostrava a společně se Železníkem, Jiráčkem a Traorem by měl patřit na hřišti k lídrům.

Společně s vládou třiapadesátiletého trenéra s minulostí v Blšanech, na Spartěš či Ružomberoku došlo také k nutnému zúžení kádru, který narostl před minulou sezonou kvůli účasti v Evropské lize. Redukce stavu byla potřeba. "Ti, co zůstali, mají větší motivaci, náboj," uzavřel na stránkách Deníku Sport funkcionář, jenž má velmi blízko k majiteli Zdeňku Červenkovi.

Potvrzení zlínského pookřání (včetně přípravných duelů před sezonou ještě Bílek neprohál a série čítá osm duelů) by měl přinést sobotní domácí souboj s ambiciózním Jabloncem, který má za sebou dvě porážky a i kvůli sebevědomí před pohárovými boji potřebuje bodovat jako sůl.