Koller: Spartě chybí v kádru české jádro, které by si Kangu v kabině vycepovalo

Nikdo si nemohl nevšimnout, že se Sparta potácí v herní krizi a výrazné posilování z řad cizinců se zatím míjí účinkem. Zatímco se někteří v kádru snaží fanouškům zalíbit, gabonský střelec Guélor Kanga je má na háku. Ligové branky střílí, body obstarává, a jestli se jim něco nelíbí, tak mají zavřít ústa. Výrazné české tváře minulých let však poukazují na fakt, že se s touto neřízenou střelou nedá spolupracovat.

Koller: Spartě chybí v kádru české jádro, které by si Kangu v kabině vycepovalo

Kanga má asi patent na průšvihy. Vedení přemýšlí, jak jej potrestat a vyřešit napjaté vztahy s příznivci letenského celku, ale gabonský střelec místo pokory přilívá do ohně. Tento fakt neunikl pozornosti ani Kollerovi se Šmicrem ve studiu pořadu Tiki-Taka na televizní stanici O2TV Sport.

„S jeho charakterem to bude mít u fanoušků hodně těžký. Myslím si, že nejen u fanoušků, ale i v kabině. Já bych takového hráče přímo nesnášel, kdyby se mnou hrál,“ nechal se slyšet Vladimír Šmicer na adresu sedmadvacetiletého útočníka.

S kritikou ve studiu nešetřil ani další bývalý český reprezentant Jan Koller. „Spartě chybí v kádru takové to české jádro, které by si ho v kabině kočírovalo a vycepovalo. Bohužel tam nyní není, chybí tuzemský lídr a většinou tam jsou jen cizinci. Neznají tu zdejší mentalitu a pak vznikají tyto manýry. Záleží to taky na trenérském štábu, aby se s tím vypořádal,“ poznamenal někdejší kanonýr.