Ani Bayern, ani Barcelona. Meyer nakonec zadarmo putuje do menšího klubu v Londýně

Dvaadvacetiletý záložník Max Meyer nakonec po konci smlouvě v Schalke nezamířil do žádného z evropských velkoklubů, nýbrž podepsal smlouvu s Crystal Palace, tedy jedním z šesti londýnských týmů Premier League. Pro Meyerovo rozhodnutí nemá téměř žádné pochopení ani německý tisk, který doufal, že Němci budou mít dalšího hráče v Barceloně.

Ani Bayern, ani Barcelona. Meyer nakonec zadarmo putuje do menšího klubu v Londýně

Právě v souvislosti s Barcelonou se spekulovalo na jaře o neprodloužení smlouvy se Schalke. Dalším na listině zájemců byl údajně mnichovský Bayern. Nakonec však rodák z Oberhausenu zakotvil právě v Premier League. Soutěžní debut za Schalke si Meyer připsal v pouhých sedmnácti letech a od roku 2012 odehrál za klub z Gelsenkirchenu celkem 192 zápasů, ve kterých vstřelil 22 gólů.

Německý tisk kritizuje také management Schalke, jelikož Meyer není zdaleka prvním fotbalistou, který z klubu odešel zadarmo. Loni odešel stejnou formou do Arsenalu Sead Kolašinac, letos zase do Bayernu Leon Goretzka. Ten však své působiště oznámil na tiskové konferenci už v lednu. Podle odhadů deníku Kicker by za všechny hráče dohromady dostalo Schalke přibližně 100 milionů eur, které však nemá.

Od roku 2014 je Meyer také německým reprezentantem, za naše západní sousedy však odehrál pouhé 4 zápasy, ve kterých jednou skóroval. S reprezentační "jednadvacítkou" však Meyer v roce 2017 dokázal vyhrát Mistrovství Evropy, které se tehdy konalo v Polsku a Česká republika na něm skončila v základní skupině.