Ve spořivém Bayernu mají jasno: Ceny hráčů se nafukují zejména kvůli PSG a City

Ve spořivém Bayernu mají jasno: Ceny hráčů se nafukují zejména kvůli PSG a City

Hlavním viníkem toho, že nyní na hráčském trhu létají takové sumy, jaké létají? Podle vedení Bayernu Mnichov, které v létě utratilo pouze 10 milionů eur za teenagera Alphonsa Daviese, za to mohou dvě movité značky z Parku princů a Etihad Stadium, kde působí úřadující mistři svých zemí.

"Ceny hráčů se nafukují zejména kvůli nákupům Paris St. Germain a Manchesteru City," postěžoval si dvaašedesátiletý šéf bavorského giganta Karl-Heinz Rummenigge.

Ostříleného funkcionáře dotyčná zkušenost zaráží zejména z toho důvodu, že poslední tři ročníky Ligy mistrů ovládl Real, který za tu dobu až tolik neinvestoval. "Není třeba bláznit, abyste vyhráli Ligu mistrů. Jen se podívejte na Real Madrid. Vyhrál ji třikrát po sobě, aniž by za tu dobu vynaložil posil nějaké velké finanční prostředky. To je i naše filozofie," doplnil čelní představitel úřadujícího bundesligového šampiona.

Rummenigge, jehož celek se ještě před německým Superpohárem utká s Manchesterem United, nesouhlasil ani s nedávným krokem Juventusu, který stanovil nákupem třiatřicetiletého Portugalce Cristiana Ronalda za 100 milionů eur nový rekord Serie A.

Důvodem je však chřadnoucí italská liga, která nějaké oživení potřebovala. Nůžky mezi ní a Premier League či LaLigou se totiž rozevíraly stále výrazněji. "Ronaldo je skvělý fotbalista, ale byl jsem překvapen. My bychom nikdy do hráče v takovém věku tolik peněz neinvestovali. Částka 100 milionů eur za třiatřicetiletého borce je podle mě příliš vysoká. Italský fotbal ale v posledních letech ztratil půdu pod nohama, tudíž z tohoto pohledu investici do Ronalda chápu," uzavřel bavorský představitel, jehož klub disponuje ikonami jako Lewandowski, Alaba či Neuer.