Bývalý trenér AS Řím nebo Pescary: Kdyby přišla nabídka z Česka, rozhodně bych ji zvážil

Jako trenér se na české scéně sice nikdy neobjevil, ale nyní k tomu bude mít první příležitost. Dnes již jedenasedmdesátiletý stále bere fotbal jako svůj koníček, ve kterém by rád pokračoval i nadále. Kam ho ovšem jeho další kroky zavedou?

Bývalý trenér AS Řím nebo Pescary: Kdyby přišla nabídka z Česka, rozhodně bych ji zvážil

Otázek je mnoho, ale odpověď může být pouze jedna. Finální verdikt nám vyřkne sám trenér Zdeněk Zeman, jehož služby byly zejména na Apeninském poloostrově vždy vítány. Zdali tam ale budou upřednostňovány i nadále, to je otázkou pro hvězdáře, jelikož od začátku března, kdy byl propuštěn z Pescary, mu už žádná nabídka nepřišla.

„I když to tak navenek může vypadat, uvnitř se necítím tak starý. Fotbal mě stále baví a rád bych byl jeho součástí,“ prozradil Zeman, který by se nabídce z nejvyšší české soutěže nebránil. „V minulosti jsem měl spoustu nabídek trénovat některý z českých klubů, ale ke vší smůle to vždy na něčem uvázlo (Plzeň či Slavia). Kdyby se nyní objevil zájem, určitě bych do toho šel. Ten první krok ale musí udělat oni, nikoliv já,“ doplnil.

Zajímavé je, že ačkoliv má Zdeněk Zeman za sebou několik trenérských angažmá, mezi nimiž jsou i takové celky, jako je AS Řím, Neapol nebo Lazio, tak se v české lize nikdy nepředstavil. Nicméně ani to ho neodradilo, aby přestal sledovat její vývoj za poslední roky.

„Některé zápasy z rodné země si dodnes nenechám ujít. Někdy se dokonce odhodlám a potají si zaletím zkouknout klubová utkání,“ popisuje trenér, který je v současné době bez angažmá a v Itálii, kde má své hlavní domácí sídlo, mu pravděpodobně nová nabídka smlouvy už jen tak předložena nebude.