Higuaín: Proč jsem odmítl Chelsea a přešel do AC Milán?

Higuaín: Proč jsem odmítl Chelsea a přešel do AC Milán?

Už je tomu tak. Příchod Cristiana Ronalda znamenal i drobné kosmetické úpravy v ofenzivní části hry Juventusu, kde se pro změnu loučí Gonzalo Higuaín, jenž byl nyní oficiálně představen jako nová posila vzestupujícího AC Milán.

Co by nás ovšem mohlo zajímat ze všeho nejvíc, je celý zrod událostí, jež nakonec vedly k jeho přestupu k milánskému celku a ne k Blues, jak se původně spekulovalo.

„Moje úcta k Sarrimu jakožto trenérovi není něčím novým, o čem by celý svět již předem nevěděl. Bohužel ale jak se stal koučem Chelsea, byl on tou jedinou osobou, která mě v Londýně chtěla,“ prozradil dnes již třicetiletý útočník. „Když pak náhle projevilo zájem AC, bylo to něco úplně jiného. Všichni mě tam chtěli a všichni mě motivovali, abych se rozhodl pro ně,“ uvedl.

Higuaín se tak přidá pod křídla trenéra Gennara Gattusa, s nímž se po omilostnění od sportovní arbitráže představí v Evropské lize. Mezi ambicemi pro tuto sezonu najdeme i cíl vyhrát nějakou tu trofej, s čímž by argentinský reprezentant rád pomohl.

„Musím přiznat, že máme tým s velikým potenciálem něco dokázat. AC jsem sledoval už minulou sezonu a za tu dobu ušlo pěkný kus cesty. Je to klub, který byl v minulosti zvyklý vyhrávat a na nás je, abychom se na tuto vítěznou cestu vrátili,“ doplnil.