Higuaín: Proč jsem odmítl Chelsea a přešel do AC Milán?

Už je tomu tak. Příchod Cristiana Ronalda znamenal i drobné kosmetické úpravy v ofenzivní části hry Juventusu, kde se pro změnu loučí Gonzalo Higuaín, jenž byl nyní oficiálně představen jako nová posila vzestupujícího AC Milán.

Higuaín: Proč jsem odmítl Chelsea a přešel do AC Milán?

Co by nás ovšem mohlo zajímat ze všeho nejvíc, je celý zrod událostí, jež nakonec vedly k jeho přestupu k milánskému celku a ne k Blues, jak se původně spekulovalo.

„Moje úcta k Sarrimu jakožto trenérovi není něčím novým, o čem by celý svět již předem nevěděl. Bohužel ale jak se stal koučem Chelsea, byl on tou jedinou osobou, která mě v Londýně chtěla,“ prozradil dnes již třicetiletý útočník. „Když pak náhle projevilo zájem AC, bylo to něco úplně jiného. Všichni mě tam chtěli a všichni mě motivovali, abych se rozhodl pro ně,“ uvedl.

Higuaín se tak přidá pod křídla trenéra Gennara Gattusa, s nímž se po omilostnění od sportovní arbitráže představí v Evropské lize. Mezi ambicemi pro tuto sezonu najdeme i cíl vyhrát nějakou tu trofej, s čímž by argentinský reprezentant rád pomohl.

„Musím přiznat, že máme tým s velikým potenciálem něco dokázat. AC jsem sledoval už minulou sezonu a za tu dobu ušlo pěkný kus cesty. Je to klub, který byl v minulosti zvyklý vyhrávat a na nás je, abychom se na tuto vítěznou cestu vrátili,“ doplnil.