Dřív měla Sparta srdce, ale teď je to jenom dojná kráva pro nenažrané lidi, pustil se do svého bývalého klubu Zelenka

Pokud se již několik let potácíte bez úspěchu, lidé se začnou ptát, kde je chyba. Podobnou otázku si možná ve špatný čas položilo i letenské vedení, které chtělo tento proces urychlit a skrze zahraničního trenéra odstartovalo řadu událostí, jež nenechají jednoho fanouška klidného.

Dřív měla Sparta srdce, ale teď je to jenom dojná kráva pro nenažrané lidi, pustil se do svého bývalého klubu Zelenka

Dva roky po sobě vyřazení z předkola Evropské ligy, čtyři roky bez titulu a naděje na zlepšení týmové hry v nedohlednu. Ačkoliv zápas v odvetě proti srbské Subotici již připomínal něco, od čeho by se dalo odrazit, stále tým pražského velikána ztrácí jakousi souhru a když na to přijde, tak i bojovnost. Alespoň takto nějak to popisoval bývalý hráč Sparty Lukáš Zelenka.

„Když se ve Spartě dřív nedařilo, tak jsme měli opravdu srdce, že jsme byli schopni se v kabině porvat, vynadat si. Na hřišti jsme pak odevzdali maximum, abychom vyhráli. Ta vítězná sparťanská mentalita tam už není a myslím si, že s tolika cizinci ani dlouho nebude, protože tihle hráči nikdy nemohou pochopit, co znamená Sparta,“ cituje web irozhlas.cz slova bývalého hráče.

V čem je pak podle něho největší chyba? Jednak v nedostatku českých umělců, kteří domácí soutěž dobře znají, a jednak ve vedení týmu, v němž se nachází lidé, co svou roli nenaplňují tak, jak by měli. Zejména pak tu druhou zmíněnou část bere jako kamenem úrazu.

„Nějakou kvalitu v týmu mají, ale podle mě jich je tam zbytečně moc a měli by upřednostňovat spíše Čechy. Takoví hráči nikdy nebudou mít sparťanské srdce. I když Kanga, nebo Stanciu se mi hodně líbí. Ti ostatní jsou ale průměrní hráči, které jsme schopni najít i v naší soutěži,“ připouští Zelenka.

„Především tam ale je trochu divné vedení. Přijde mi, že se ze Sparty stala dojná kráva pro několik lidí. Sparta zaměstnává osoby, které tam nemají co dělat,“ povídá Zelenka, čímž ovšem nemyslí šéfa klubu Daniela Křetínského, jenž je podle jeho slov jediným odborníkem v kruhu. „Opravdu tím hodně žije a je to člověk, co je do toho přímo zapálený. Problémem jsou, jak už jsem říkal kolikrát, špatní lidé, kteří to vedou pod ním. On má hromadu práce jinde a pověřené osoby, jež jsou ve výkonných funkcích, nenaplňují svou práci a v klubu prostě nemají co dělat,“ uzavřel pro irozhlas.cz vysloužilý středopolař.

A co bude dál? Sparta se nechala slyšet, že i když je z Evropské ligy opět po roce již tak časně venku, pokusí se alespoň zaměřit na domácí soutěž, kde má být prioritou ligový titul, jemuž ale spousta fanoušků nevěří. Prozatím se ani netuší, kdo letenské za tímto cílem povede, jelikož sportovní ředitel Ščasný je ve funkci hlavního trenéra pouze dočasně a na jméno jeho zástupce se zatím čeká.