Procházka: Ty tři body mají cenu zlata. Zdá se, že proti nikomu nebude lehké hrát

Procházka: Ty tři body mají cenu zlata. Zdá se, že proti nikomu nebude lehké hrát

Mistrovská Plzeň je v lize stále stoprocentní, přestože se i na další výhru nadřela. V prvním kole otáčela s Duklou, o týden později ji trápil doma Jablonec a také na půdě Olomouce vyhrála až v samotném závěru, kdy domácího brankáře Buchtu překonal slovenský záložník Roman Procházka.

Plzeň si opět brousí zoubky na titul a zatím jde za svým plánem naplno. Ve třetím kole vyhrála díky brance Procházky až v 88. minutě utkání. „Již před zápasem jsme věděli, že nás čeká těžký soupeř. Olomouc v minulé sezóně skončila nahoře a kvalifikovala se do předkol Evropské ligy. Má kvalitní tým a to se potvrdilo, zápas byl velmi vyrovnaný. Tři body pro nás mají cenu zlata a jsme za ně hodně rádi. Zdá se, že proti nikomu nebude lehké hrát,“ popisoval autor rozhodující trefy.

Střelecky se prosadil v samotném závěru utkání, kdy už mnozí očekávali, že si oba celky budou body dělit. Martin Zeman však poslal velice zajímavý centr, který Procházka uklidil za brankáře Buchtu. „Hodně jsem se soustředil na to, abych trefil bránu. Centr od Zemiče byl výborný, šlo o to to jen trefit,“ popisoval klíčový moment utkání.

„Každopádně si daleko více vážím výhry, tři body jsou důležitější než gól. Výhry zajištěné v posledních minutách jsou nejkrásnější,“ přiznal slovenský záložník v rozhovoru na klubových stránkách západočeského celku, který v dalším kole změří síly doma se Zlínem.