Vrba: Body budeme počítat až na konci podzimu. Na tyhle tři jsem si musel nechat poradit

Vrba: Body budeme počítat až na konci podzimu. Na tyhle tři jsem si musel nechat poradit

Kouč západočeské Plzně může být zatím výsledkově spokojený. Jeho svěřenci mají po třech odehraných ligových kolech plný počet bodů a míří za obhajobou mistrovského titulu. Pavel Vrba po utkání s Olomoucí přiznal, že si při střídání nechal poradit od svých asistentů, což bylo nakonec pro zisk tří bodů klíčové.

Plzeň zatím kráčí ligou stejně jako v minulé sezóně. „Možná to vypadá jako před rokem, ale my budeme počítat body až na konci podzimu, tohle je zatím stále jen začátek soutěže. Jak vidíte sami, někdy je to možná i trochu se štěstím, ale jestli si pamatujete na loňskou sezónu, tak to bylo podobné,“ poukazoval na jistou podobnost po utkání s Olomoucí.

Vrba moc dobře věděl, jak silný soupeř proti němu stojí. Klub z Hané v minulé sezóně zaskočil všechny, když si vybojoval možnost zahrát si o Evropskou ligu. „Olomouc dnes hrála velice dobře, slušný kombinační fotbal. My jsme měli v prvním poločase jednu gólovku, když šel Krmenčík sám na brankáře a neproměnil, ale jinak to bylo vyrovnané,“ poukazoval kouč Plzně v rozhovoru pro klubové stránky na kvalitu celku, proti němuž jeho svěřenci nastoupili.

Ve druhém poločase nás déšť možná trochu více osvěžil než Olomouc a vytvořili jsme si nějaké další situace, určitě jsme ale měli štěstí, že se nám podařilo dát gól dvě minuty před koncem. Asistenti mi opět říkali, co mám udělat, jak mám střídat, a já jsem na ně dal a vytěžili jsme z toho tři body,“ usmíval se Vrba, který poslal na hřiště Zemana a Procházku, kteří rozhodující trefu obstarali.