Stanciu: Příchodu do Sparty nelituji. Teď musíme pro fanoušky vrátit titul na Letnou

Stanciu: Příchodu do Sparty nelituji. Teď musíme pro fanoušky vrátit titul na Letnou

Pražská Sparta překvapivě vypadala z pohárové Evropy opět dřív, než vlastně vůbec začala. Nyní se musí soustředit na domácí soutěže a zabojovat o mistrovský titul. Rumunský záložník Nicolae Stanciu cítí po čtvrtečním vyřazení se Suboticou hořkost, ale věří, že by v tuzemské nejvyšší soutěži mohl letenský tým uspět.

„Stále cítím obrovské zklamání, protože jsme měli zápas ve svých rukou, jenže nakonec jsme vyřazeni. Ukázali jsme ale, že jsme opravdový tým. Chci moc poděkovat fanouškům, kteří nám na konci tleskali. Viděli, že jsme moc chtěli a že jsme tvrdě pracovali. Teď se jim musíme odvděčit v lize a vrátit na Letnou titul,“ přiznala jedna z největších hvězd aktuálního kádru pražského celku.

„V Anderlechtu i Steaue jsem byl zvyklý hrát ve skupinách evropských pohárů, ale přesto našemu týmu nepřestávám věřit. Máme silné mužstvo, v lize jsme začali dobře. Musíme na to navázat už v neděli proti Slovácku a bojovat o titul. Rozhodně nelituju, že jsem do Sparty přišel,“ pokračoval rumunský legionář v rozhovoru pro deník Sport.

Čtvrteční utkání proti srbskému soupeři Sparta ukázala, že má týmovou sílu a s výkonem byli spokojeni i fanoušci a trenér, přestože to nakonec na postup nestačilo. Také Stanciu věří, že by toto utkání mohlo tento tým nastartovat. „Pro některé hráče by mohlo být vyřazení velkou psychologickou ranou. Máme ale zkušenosti a víme, co musíme teď udělat. Ve čtvrtek jsme hráli v téměř totožné sestavě jako v Jablonci a dokázali jsme soupeře jednoznačně přehrát. Věřím, že o titul bojovat budeme,“ dodal Stanciu.