Gómez končí v reprezentaci: Pokud by mě ale Löw potřeboval, tak přispěchám na pomoc

Třiatřicetiletý německý útočník má za sebou bohatou kariéru. Přestože se ještě očekává, že pár let na hrací ploše stráví, nejlepší léta má už za sebou. Někdejší hvězda Bayernu Mnichov se v lednu tohoto roku vrátila do Stuttgartu, kde k velkému fotbalu přičichla. V reprezentaci se ale rozhodla už kopačky pověsit na hřebík.

Gómez končí v reprezentaci: Pokud by mě ale Löw potřeboval, tak přispěchám na pomoc

Gómez patřil dlouhou dobu k jasným oporám německé reprezentace, ale po fiasku svého týmu na světovém šampionátu se rozhodl skončit. Není jediným, konec již dříve oznámil také Mesut Özil, kterého kritizovala veřejnost za sympatie k diktátorskému tureckému prezidentovi.

„Je čas dát prostor mladým, talentovaným hráčům, kteří snívají o tom, že jednou oblečou německý reprezentační dres,“ prohlásil Gómez, který odehrál za Německo celkem 78 zápasů a připsal si v nich 31 přesných zásahů.

Kouč Joachim Löw ho využíval ve svých plánech od roku 2007. V bojích o Euro 2020 se bez něj už musí obejít, ale v případě nouze Gómez jeho volání vyslyší. „Moje rozhodnutí ukončit kariéru v národním týmu bych přehodnotil pouze v případě, pokud by měl Jogi Löw eminentní zájem o moje služby a potřeboval by mě,“ dodal německý ostrostřelec, který se nyní soustředí jen na Bundesligu a klubové povinnosti.